Free zone

Ќе ги обожавате: Неодоливите џемпер – нокти се најубавиот избор на маникир за оваа зима!

Зимата е веќе тука, па затоа е идеално време да го прилагодите вашиот маникир на студеното време и да бидете целосно во тренд.

Секако, на крајот на денот, најважно е да изберете што ви се допаѓа, а не што диктира модата. Сепак, џемпер – маникирот е навистина толку добар и обезбедува различни начини за комбинирање, што нема да можете да му одолеете.

Овој тренд не е неодамнешен, но во претходните години, тој не беше толку популарен како оваа сезона.

3Д уметноста во маникирот, полека го привлекува вниманието на дамите и вакво нешто е доволно суптилно, а сепак впечатливо.

Без разлика дали сакате да украсите само еден, два или сите нокти, можете да бирате меѓу две варијанти – мат или сјајни, иако ефектот од ткаењето најдобро се гледа кога ноктите се мат.

Исто така, во последно време особено се популарни џемпер – ноктите со светки, па затоа се добар избор за новогодишните и божиќните празници.

Можете да ги комбинирате со светки и суптилни цртежи, како снегулки, во сина или бела нијанса.

Напиши коментар