Astro&Horoscope

Кој хороскопски знак има најмногу среќа?

За некои луѓе, се чини дека среќата е секогаш на нивна страна, нели? Откријте дали сте меѓу нив и кои хороскопски знаци се родени под среќна sвезда, а кои можат да имаат многу трње на патот кон ѕвездите.

ОВЕН (21 март – 19 април)
И покрај тоа што вашата владејачка планета Марс е симбол на војната, тоа не значи дека животот ќе го поминете во борба. Всушност, на Овните им е судено да ја добиваат секоја битка. Тие се паметни и мотивирани и нивната среќа е повеќе одраз на силна личност отколку што е врзана за нивниот хороскоп.

БИК (20 април – 20 мај)
Се чини дека животот секогаш ве подготвува за некој удар како изненадување зад аголот. Иако сигурно не се сметате за родени под среќна ѕвезда, самиот факт дека сте во можност да преживеете и да ги надминете сите тешкотии во животот е доказ дека не ви треба среќа, туку само многу снаодливост низ животните предизвици.

БЛИЗНАЦИ (21.05 – 20.06)
Драги Близнаци, среќата навистина не ве гали. Всушност, вашиот живот е исполнет со бесконечни предизвици и пречки, затоа среќата е само желба за вас. Но, добрата вест е дека вашата подготвеност и страст за знаење ве туркаат многу подалеку од среќата. Кому му е потребен шарм и среќа кога има ум како твојот?

РАК (21 јуни – 22 јули)
Вашиот знак е еден од ретките што е навистина благословен. Иако вашиот пат секогаш ќе биде поплочен со предизвици, вие имате вродено чувство за насока и доблести, а среќните sвезди секогаш успеваат да ве насочат во вистинскиот правец.

ЛАВ (23 јули – 22 август)
Лавови, вие сте толку мудри и одлучни што не мора да се грижите дали сте среќни или не. Вашиот живот е како глина, а вие сте скулптор подготвен да ја обликувате судбината во сè што сакате. Заборавете на детелината со четири лисја, вие сте зад воланот на автомобил што ве носи каде сакате.

ДЕВИЦА (23.08 – 22.09.)
Среќата е секогаш некако надвор од вашиот дофат, но веројатно сте навикнати на разочарувања. Иако може да изгледа нефер што вашиот живот е потежок од животот на останатите, постои причина за тоа. Вие имате најсилни рамења во хороскопот. Вашата мисија е да научите и да искусите потешкотии, а потоа да му покажете на светот што е потребно за нивно надминување. На тој начин, Девици, вие сте среќници од кои може многу да се научи.

ВАГА (23.09 – 22.10)
Еј, среќници! Не е тајна дека сте вечен оптимист и животот често оди точно како што сакате. Ако некогаш сте се запрашале зошто обично излегувате неповредени од секој лош ден, сето тоа има врска со перцепцијата. Заблагодарете се на вашата владејачка планета, Венера, што секогаш гледате чаша полна до половина, а не празна и се чувствувате како миленик на среќата.

СКОРПИЈА (23 октомври – 22 ноември)
Иако имате тенденција да гледате на негативноста во животот, вистината е дека вие сте всушност многу среќни. Кога вложувате малку напор во она што го сакате, можете да бидете успешни, а кога ќе ви треба промена на сценариото, животот ќе го среди тоа за вас. Не секој може да управува со бродот во својот живот толку брзо и лесно како вие, па може да се сметате себеси за среќници.

СТРЕЛЕЦ (23 ноември – 21 декември)
Честитки, Стрелци, вие сте еден од најсреќните знаци во хороскопот! Со вашиот знак управува среќна планета, Јупитер, и секогаш правите лимонада кога животот ви дава лимон. Но, тоа не значи дека нема да има времиња на предизвик (еј, тоа е животот), но значи дека никогаш нема да останете заглавени кога ќе згусне.

ЈАРЕЦ (22 декември – 18 јануари)
Иако вашиот знак е назначен за лидер во хороскопот, поради што сте први кои се соочуваат со пречки и потешкотии, за да ги отстраните за другите, секогаш ги решавате со релативна леснотија. Сè додека сте ментално и емоционално вклучени во она што го правите, ќе имате доволно среќа да ја достигнете целта.

ВОДОЛИЈА (19 јануари – 18 февруари)
Заслужувате голема и пријатна прегратка затоа што да бидеме искрени, премногу често извлекувате „пократка сламка“ кога станува збор за среќата. Иако животот никогаш не бил фер кон вас, вие сте еден страшен борец и секогаш успевате да ја држите главата над водата, дури и кога се чини дека може да се удавите од чистата лоша среќа што ќе ви се најде на патот.

РИБИ (19 февруари – 20 март)
Некогаш, среќната планета Јупитер беше владетел на вашиот знак. И покрај тоа што сега е Нептун, планетата на инспирацијата и психичките способности, Јупитер сепак ве „следи“, како изгубен татко, и има влијание врз вашиот живот. Ова значи дека вие не само што сте среќни, туку дека имате две планети кои го водат вашиот живот кон голема среќа.

Напиши коментар