Astro&Horoscope

Која Е Вашата Боја Според Хороскоп? Тие Одат Непогрешливо Со Карактер!

Земјини тонови или тропски бои?

Секој знак на хороскопот е посебен за себе. За најдобро да ја потенцирате вашата личност, изберете што одговара на вашиот карактер

Овен – Драматичен топол контраст

Овој огнен знак е познат по својата црвена боја, но и по виолетовите и фуксијаските бои. Оние што се родени во овој знак имаат тенденција да привлечат со драматични контрасти во топли тонови.

Бик – тонови на земјата

Биковите претпочитаат земјен тонови како беж, кафеава и ‘рѓа. Темно зелените нијанси, па дури и бургундската одат добро со нив.

Близнаци – тропски бои

Енергијата на Близнаци е впечатлива и тие се опишани со малку полесни тонови како што се полесни жолти, портокалови и зелени. Иако таквите бои честопати се спарени со црна боја, Близнаците е тешко да се замислат во црна боја заради нивната природа.

Рак – морска боја

Морнариците сини, бели, па дури и сребрени и бисерни тонови најдобро одговараат на овој знак. Тие се добро опишани со измиените тонови на розова и сина боја.

Лав – кралски тонови

Поради нивната благородна и заштитна природа, луѓето родени во знакот на Лав почесто се опкружени со кралски бои како злато или светло портокалово.

Девица – бојата на скапоцените камења

Членовите на овој знак ќе се истакнат најдобро во боите на скапоцени камења како смарагди и рубини. Богатите темни тонови им даваат спокојство. Тие претпочитаат бела и природна ткаенина.

Вага – сончеви бои

Тие претставуваат убавина, а нивниот грчки симбол е всушност изгрејсонцето. Тие одат добро со сите бои што имаат врска со запаленото небо, како темно розова или светло портокалова боја.

Шкорпија – темни, богати бои

Иако тие се воден знак, нивниот секојдневен владетел е Марс, па затоа се карактеризираат со огнена енергија. Длабоките и мистични бои како темно виолетова и фуксија за Шкорпија се целосен хит.

Стрелец – светли бои

Светло црвената, сината и зелената боја се популарни за овој знак.

Јарец – Елегантно неутрални бои

Јареците имаат тенденција повеќе на пригушени и неутрални тонови. Тие се знак на класична елеганција, па длабоко кафеава или камила добро им одговара.

Водолија – кул бои

Водолија ужива во бои како кобалт сина и силикатна зелена боја. Светло сина, светло зелена и виолетова се исто така добар избор.

Риба – пастелни бои

Овој нежен знак ќе се истакне најдобро со пастелни бои, но и со длабоки морски бои како сина, црна и сива боја.

Напиши коментар