Celebrity

Која е вистинската Ријана, а која е девојката која само премногу наликува на неа? Сите зборуваат за оваа ТикТокерка која стана вистинска атракција!

Ријана е “wow” од моментот кога се појави на музичката сцена пред многу години со нејзиниот хит ‘Pon de Replay’. Таа ги менуваше стиловите, изгледот, но секогаш изгледаше толку добро што еден куп девојки во одреден момент сакаа да личат на неа. Оваа ТикТокерка е таа среќна девојка – која изгледа идентично како Рири.

Ако мислевте дека Ријана е лево, грешите. Тоа е 28-годишната Присила Беатрис, девојката од Бразил која го освои ТикТок и целиот интернет, со својот изглед. Веќе подолго време постои тренд на „ТикТок“ во кој „обичните“ луѓе кои изгледаат како славна личност го откриваат својот изглед. Некогаш изгледаат како комбинација од две познати личности, некогаш целосно изгледаат како некого благодарение на шминката, а понекогаш се буквално исти со некого. Едно време се зборуваше за една девојка по име Пејџ, која беше иста како Аријана Гранде.

Луѓето беа шокирани од тоа колку се слични, а некои дури се пошегуваа дека Присила повеќе личи на Ријана отколку самата Ријана на себе. Колку е слична на неа, може да се види и на нејзиниот Инстаграм профил.

Ова стигна и до самата Ријана, која исто така го коментираше видеото и напиша „Каде е албумот?“, Шегувајќи се со обожавателите кои постојано ја прашуваат кога ќе излезе новата музика и новиот албум.

Напиши коментар