Astro&Horoscope

Која професија би била идеална за вас според вашиот хороскопски знак?

За сите оние кои не можат да одлучат во кое средно училиште или на кој факултет да се запишат, хороскопот доаѓа на помош. Има предлог кариера за секого, врз основа на хороскопскиот знак и неговите карактеристики.

ОВЕН – тренер, лидер на тимот во која било професија

Ако постои една кариера во која овој лик би се снашол најдобро и во која би уживал, тоа е професијата тренер. Овните секогаш ја гледаат поголемата слика и не им е проблем да претрпат по некој пораз или негативен коментар, за да стигнат до целта. Тие се добри лидери и ќе дадат се од себе за да бидат најдобри во она што го прават. Тие лесно ја пренесуваат својата мотивација и страст на другите. Без разлика дали тој ќе биде спортски тренер или лидер на некој тим, дефинитивно ќе биде најдобар во тоа.

БИК – писател, новинар

Биковите сакаат убави работи во животот, а една од нив е читањето книги. Тие сакаат да навлезат длабоко во добрата книга и да одлутаат во некој друг свет. Биковите се вешти со зборови, имаат добро развиен вокабулар благодарение на сите прочитани книги и тогаш зошто да бараат друга кариера кога ќе можат да го работат она што го сакаат и притоа да уживаат.

БЛИЗНАЦИ – организатор на настани

Никој не може да им каже на Близнаците што да прават, односно може, но тие нема да го послушаат. За нив постојат професии во кои тие ќе бидат оние што ќе одредат како ќе се одвиваат работите, затоа што тоа е тотално нивна област. Организатор на настани, без разлика дали станува збор за свадби, родендени или музички фестивали, е идеална професија за Близнаците. Тие имаат многу енергија и не им претставува проблем да „летаат“ од една на друга страна и тоа да го прават секој ден од почеток.

РАК – наставник

Раковите се полни со емпатија и секогаш се грижат за сè околу нив, а најалку за себе. Тие се добри и сакаат да им помогнат на сите на најдобриот можен начин. Покрај тоа, тие се исто така многу лојални и заштитнички настроени кон луѓето што ги сакаат. Добра кариера во која би можеле да уживаат е кариерата во училиште.

ЛАВ – советник за кариера
Додека идеалната кариера за нив би била во водите на актерството, тоа не е нешто реално и во кое повеќето можат да успеат. Многу среќни sвезди треба да се совпаднат за такво нешто. Следната идеална работа за припадниците на овој знак е кариера во давање совети. Да се ​​биде советник за кариера е одлично за Лавовите, бидејќи на овој начин тие можат да инспирираат многу луѓе, „да посолат памет“ и да дадат добар совет.

ДЕВИЦА – доктор, медицинска сестра

Ако некој знак ќе обрне внимание на секој можен детал кога прави нешто, тогаш тоа е Девицата. Таа особина е идеална во медицината. Лекарите и медицинските сестри секогаш мора да бидат претпазливи кога прават нешто, бидејќи една грешка може да ги чини нечиј живот. Освен што од овој агол ова е идеална професија за Девиците, тука ќе дојде до израз и нивната организација, како и одличниот начин на размислување.

ВАГА – пратеник, министер

Кога на важните позиции во државата би се наоѓале луѓе родени во знакот на Вага, луѓе кои се држат до моралните вредности како никој друг, се би било многу подобро. Овој знак секогаш ќе се стреми да биде искрен, да не зезне некого и да биде најдобрата можна личност како целина. Покрај тоа, тие имаат предност бидејќи се личности што привлекуваат луѓе и тешко е да им се одолее. Поради комбинацијата на овие нешта, идеалната кариера може да го однесе овој знак на некоја висока државна позиција.

СКОРПИJA – адвокат

Овој лик е независен и нема проблем да работи сам, но исто така лесно ќе се адаптира кога е потребно да се работи во тим. Тој ќе се посвети на секоја задача со еднаков жар затоа што Скорпиите се гладни за моќ. Секоја победа им е важна. Тие ќе сторат сè за крајната цел и не им е грижа колку ќе ги налутат луѓето на патот. Затоа тие би биле одлични адвокати затоа што би се бореле за луѓето што ги застапуваат и со раце и со нозе.

СТРЕЛЕЦ – маркетинг, односи со јавноста

Идеалнарта кариера за Стрелец е онаа во маркетингот или односи со јавноста. Стрелците сакаат авантури и конкурентни средини затоа што секогаш сакаат да се докажат. Тие имаат мислење за секоја тема што не се плашат да го кажат, но тоа е затоа што се грижат за тоа што го прават и сакаат тоа да биде што е можно подобро. Иако сакаат работа и докажување, тие исто така сакаат да бидат наградени за нивните успеси. Светот на маркетингот е идеален за нив, бидејќи ќе биде полн со авантури, но и награди од клиенти кои се воодушевени.

ЈАРЕЦ – банкар, сметководител

Јарците секогаш имаат на ум пари, како да ги заштедат, како да ги соберат, како да ги дистрибуираат на најпаметен начин… само пари. Луѓето родени во овој знак се амбициозни и повеќе ќе се фокусираат на кариера отколку на забава и љубов. Ќе работат онолку колку што треба и ќе се докажуваат, а добро се снаоѓаат и во математика.

ВОДОЛИЈА – научник

Водолијата е интелигентна, но и многу снаодлива. Таа ќе најде решение за секој проблем, ако не на некој нормален начин, тогаш на некој сосема неочекуван начин, но решение ќе има. Нивниот мозок работи секогаш и не се плашат да размислуваат надвор од кутијата. На науката и требаат луѓе како Водолијата. Кој знае, можеби ќе откриете нешто важно!

РИБИ – музичар, поет

Рибите ќе извршат голем притисок врз себе кога станува збор за избор на кариера, а особено затоа што не се гледаат себеси целосно во ништо. Не сакаат притисок или кога ќе им се дадат рокови, тоа ги демотивира, но кога ќе им се даде слобода, тие ќе прават чуда. Покрај тоа, тие се многу креативни луѓе, но и „изроди“ од соништата. Идеална кариера за нив е некоја што е уметничка.

Напиши коментар