Astro&Horoscope

Колкава улога игра хороскопот врз оформувањето на карактерот кај една личност?

Секој хороскопски знак во себе чува замки кои, доколку се развијат во таа насока, можат да одат во крајност.

Секој астролошки знак има свои предности, но и недостатоци.

Овенот е нетрпелив, каприциозен, деструктивен, брз, агресивен, лут, хипертоничен, хиперактивен, релативно површен и несериозен.

Бикот е себичен, егоистичен, посесивен, љубоморен, уживач во сетилни и телесни задоволства, опседнат со материјата.

Близнаците се „дрдорци“, површни, несериозни, интригантни, сакаат да озборуваат, а манипулациите и измамите не им се туѓи.

Ракот е малодушен, затворен, несигурен, поради што станува жртва на околината, која пак отворено ја обвинува. Тој има променливо расположение, станува агресивен од страв.

Лавот е себичен, тиранин, суетен, себичен, нарцисоиден, несериозен, детинест, нескротлив.

Девицата е критичар кој наоѓа недостатоци кај секого, млитава, без енергија, претерано уредна или исто толку неуредна, дете кое гледа проблем во сè и затоа е често анксиозна.

Вагата е неодлучна, површна, студена, безчувствителна. Неуморен борец за правда што ја гледа само таа.

Скорпијата е прикриен убиец, љубоморна, тешка, наметлива, манипулатор, посесивна, непријатна.

Стрелецот е несериозен, некогаш необразован, коцкар, злобен, лажго и неорганизиран. Нереален оптимист кој поминува низ животот со мотото „што и да биде лесно ќе биде“.

Јарецот е ладен, строг, бавен, депресивен, песимист, досаден, крут, незаинтересиран, сурово амбициозен.

Водолијата контрира по секоја цена, луцкаста е, ексцентрична, бучна, неконвенционална, нервозна и вознемирна.

Рибите се измамнички, изгубени, манипулативни, неискрени, подмолни, лицемерни и злобни.

Напиши коментар