Astro&Horoscope

Колку,според хороскопот,сте опасни за другите

Секој знак на Зодијакот може да биде незгоден во одредени ситуации. Некои не се откажуваат од ништо за да го добијат она што го сакаат, други немаат трпеливост кога нешто не им се допаѓа, други сакаат најмногу да се одмаздуваат за да служат ладно.

Пред вас е список на хороскопски знаци од најопасни до најтолерантни, па погледнете со кого се качувате.


1. Шкорпија

Луѓето родени во знакот на Шкорпија се многу самоуверени и жестоки по карактер. Тие се страствени водачи и големи зависници што треба да ги контролираат.
Тие лесно влегуваат во позиции каде што имаат моќ над другите и штом ќе дојдат до нив, ќе биде тешко да ги пуштат. Покрај тоа, Скорпиите имаат тенденција да се однесуваат агресивно кога ќе се чувствуваат загрозено, а кога тоа им одговара, тие се во состојба да се сокријат и да чекаат вистинска можност за напад. Скорпиите честопати се пишуваат дека се манипулативни и саркастични, што покрај веќе споменатите карактеристики, може да биде фатално за луѓето околу нив.


2. Лав

Припадниците на овој знак се алкохолизирани од моќта. Лавот има многу доминантна личност, што честопати преминува во ароганција. Ова се должи на фактот дека тие често се во центарот на вниманието. Тие се неодоливи за луѓето околу нив бидејќи знаат да се забавуваат, опуштени се и енергични и тој магнетизам лесно го пренесуваат на други полиња од животот. И тоа, меѓу другото, ги прави многу опасни. Од друга страна, кога ќе се чувствуваат изневерени, тие ќе поминат многу време тивко проучувајќи ја својата „жртва“, со цел да ја погодат нејзината најчувствителна точка и така казната да ја повреди најмногу.


3. Овен


Луѓето родени во знакот на Овен ја сакаат брзината и имаат натпреварувачки дух. Тие секогаш го очекуваат првото место и можноста во која ќе го постигнат тоа. Ако не е прво место, како да е последно – за нив не вреди ништо. Покрај тоа, тие се агресивни, импулсивни и краткотрајни. Затоа, многу е опасно да им застанете на патот.

Напиши коментар