Celebrity

Кристијано Роналдо тестиран позитивен на КОВИД-19 за време на Европскиот турнир во фудбал

Кристијано Роналдо играше за Португалија на турнирот во Лигата на нации на УЕФА

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо испадна позитивен на коронавирусот.

Роналдо (35) играше за Португалија на турнирот во Лигата на нации на УЕФА на „Стад де Франс“ во Париз. Тој ќе го пропушти натпреварот на неговиот тим во среда против Шведска по позитивниот тест за КОВИД-19, според преводот на Ројтерс од изјавата во вторникот од Фудбалската федерација на Португалија.

Федерацијата забележа дека Роналдо добро се чувствува изолирано и не покажува симптоми на коронавирус. Остатокот од португалскиот тим исто така беше подложен на тестирање во вторникот наутро, а сите се вратија негативни.

Роналдо играше во неделниот натпревар од 0: 0 против Франција, како и во ремито 0: 0 против Шпанија минатата недела.

Напиши коментар