Astro&Horoscope

Куќа од соништата: Како секој хороскопски знак би го уредил својот дом?

ОВЕН

Овенот има силна личност и има тенденција да го живее животот во потполност. Неговата куќа од соништата би содржела смели и авантуристични бои и дезени, особено на мебелот. Овенот би уживал да живее во голема куќа со многу соби, претворајќи ја секоја во забавен простор со содржина како теретана или ѕид за искачување.

БИК

Бикот сака убави работи и стабилно опкружување. Голем удобен тросед со многу меки перници ќе го најде своето место во неговата куќа од соништата. Оваа средина е идеална за ослободување од стресот и секојдневните проблеми. Во куќата на Бикот, кујната би била точката на фокусирање, бидејќи тој е познат по тоа што со големо задоволство приоѓа кон подготвувањето на храна.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците се многу дружељубиви и сакаат да го имаат светот и сите негови можности на дофат на дланка. Големите прозорци ќе бидат задолжителни во куќата на Близнаците со прекрасен поглед на пејзажот надвор. Тие, исто така, сакаат да бидат во чекор со времето, така што системот за озвучување е дефинитивно дел од приказната за неговиот совршен дом.

РАК

Ракот е љубител на традиционални и антички работи, што значи дека тие сигурно би го нашле своето место во неговиот дом. Исто така, сите места за одмор во куќата на Ракот би биле полни со топлина и максимална удобност. Големата дневна соба поврзана со кујната е исто така нешто што Ракот би го посакал во својата куќа од соништата, бидејќи на тој начин би можел да ги собере сите луѓе што ги сака на едно место и да им подготви бројни специјалитети.

ЛАВ

Лавот сака да биде во центарот на вниманието, па неговата куќа од соништата е ориентирана во таа насока. Светли и смели бои, како и мебел кој привлекува внимание, ќе бидат вклучени без двоумење. Уметнички дела на ѕидот и бројни други украси би го нашле своето место во куќата од соништата на еден Лав. Луѓето родени во овој знак сакаат да организираат забави, па затоа им треба една голема просторија за тоа, како и повеќе соби за гости.

ДЕВИЦА

Девицата не е некој што сака премногу работи во животот. Соочена со стабилност и чувство на контрола над сопствениот живот, Девицата би ја опишала својата куќа од соништата со неутрални бои и едноставен мебел. Нејзин приоритет би била функционалноста пред естетиката. Мултифункционалниот мебел исто така би им се допаднал на Девиците, особено оние варијанти со многу простор за складирање.

ВАГА

На Вагите природно им се допаѓа сè да биде во рамнотежа, па не е изненадување што и тие би го уредиле својот дом во таа насока. Вагите би избрале светли пастелни бои кои би ги инспирирале нивните гости. Тие би заобиколиле сè што изгледа невкусно и нападно. Би користеле доволно мебел за да го пополнат просторот, но не и да го пренатрупаат. Истото важи и за декорот.

СКОРПИЈА

Кога би можела да живее во колиба во шумата, Скорпијата би била најсреќна. Кога фантазира за својата куќа од соништата, Скорпијата гледа на тоа како на исклучително приватен и мистериозен простор. Во куќата на Скорпијата би се користел потемен мебел, па дури и потемна боја на ѕидовите.

СТРЕЛЕЦ

Иако не сака да поминува многу време во куќата, Стрелецот има визија како треба да изгледа неговата куќа од соништата. Стрелецот фантазира за тоа како би било идеално да може да ја понесе својата мала куќа со себе каде и да посака. Тој би имал доволно работи за да ги задоволи неговите основни потреби.

ЈАРЕЦ

Куќата од соништата на еден Јарец треба да биде одраз на она што тој најмногу го цени – напорна работа и ефикасност. Јарецот се наведнува кон елегантен декор проткаен со минималистички детали. Добра организација би владеела во неговата куќа од соништата, каде што секое нешто би имало свое место.

ВОДОЛИЈА

Водолијата е многу креативна и воопшто не и е тешко да ја украси својата куќа. Водолијата, исто така, би се обидела да го направи својот дом што е можно поеколошки, со цел да придонесе за зачувување на планетата. Соларни панели, исто така, би биле дел од нејзиниот дом.

РИБА

Рибите сакаат да имаат време и простор за себе. Во тој поглед, нивната куќа од соништата би содржела хедонистички моменти и би изгледала многу опуштено. Мали фонтани што ќе создадат пријатен звук на жубуркање сигурно би го нашле своето место во домот на Рибите.

Напиши коментар