Celebrity

Лана Дел Реј ја објави својата „Омилена“ песна „Let Me Love You Like A Woman“ проследенa со „домашно“ видео

„Се чувствувам толку добро што мојата омилена песна ја имам на отворено XOXO“, напиша таа на Твитер.

Таа доаѓа од мал град, а ти?

Лана Дел Реј се врати со нова музика, ја објави„Let Me Love You Like Woman“ – првиот сингл од нејзиниот претстоен LP Chemtrails Over the Country Club. Траката е нејзина прва соло-песна оваа година.

„Let me love you like a woman / Let me hold you like a baby“, пее 35-годишната во рефренот на траката. „”Let me shine like a diamond / Let me be who I’m meant to be / Talk to me in poems and songs /Don’t make me be bittersweet“.

Во црно-бело музичко видео со винтиџ изглед на песната има неколку селфи видеа на кои Дел Реј е без шминка и пее на траката, клипови од нејзината последна турнеја, вклучувајќи ја и нејзината изведба на „Diamonds & Rust“ со Џоан Баез во Беркли , и видео на кое се гледа во карирана кошула како вози кабриолет.

Видеото, со своите клипови снимени на мобилен телефон, вклучува камео од Џек Антоноф, нејзините танчерки Ешли Родригез и Александрија Кеј и нејзиниот брат Чарли.

„Направив мало домашно видео за Let Me Love You Like a Woman“, напиша таа на Твитер. „Се чувствувам толку добро што мојата омилена песна ја имам на отворено XOXO“.

Напиши коментар