Celebrity

Лицата на познатите убавици без шминка – Ќе успеете ли да ги препознаете?

Дека совршенство не постои покажаа и познатите дами. Ние ги нарекуваме најубавите жени во светот, но дури и тие без шминка изгледаат како и сите други.

На гламурозните настани изгледаат беспрекорно, но сето тоа е благодарение на врвните шминкери и креации, кои успеваат секоја „обична“ жена да ја претворат во принцеза. Сепак, кога ги нема шминката и фустаните, еве како навистина изгледаат тие:

Ема Вотсон
Кира Најтли
Кара Делевин
Бела Хадид
Адриана Лима
Адел
Кендал Џенер
Алиша Киз

Напиши коментар