Free zone

Модели на фустани кои ќе бидат популарни оваа есен – затоа што за нив не е само летната сезона

Само затоа што летото заврши не значи дека треба да престанете да носите фустани.


За овие 4 модели на фустани е особено најавено дека ќе се носат оваа есен. Одлично е што сите тие се прилагодливи и можете да ги носите во различни прилики, како и секој ден. Beе биде идеален избор за денови кога е сè уште топло, но не толку како порано. Фустаните можеби не се типичен избор за есен, но кога ќе размислиме малку подобро, зошто да не? Не е толку студено што ќе замрзнете, па дури и ако сте личност која секогаш е ладна, можете да ги комбинирате со високи чизми до над коленото и да го решите проблемот. Најлесен начин е да носите фустан затоа што намигнување имате комплетен аутфит, изгледате средено и минимално се обидувавте. И оваа есен фустаните се во, а особено е најавено дека следните 4 модели ќе бидат популарни. Некои целосно ќе ве загреат и ќе бидат најпријатно нешто досега, а некои ќе бидат идеални за ситуации кога сакате да изгледате најдобро.

1. Ребрести плетени фустани


Еден од оние фустани каде што не треба да се плашите дека ќе ви биде ладно, се плетените фустани. Тие се топли, изгледаат добро и можете да ги комбинирате на 1000 начини. Ребрести такви фустани се носат оваа есен. Ако носите патики на таков фустан, тоа ќе изгледа како обичен фустан за на училиште, а ако ставите чизми до глужд на вашата пета, каков вид накит ќе биде одличен избор за дружење или дружење со пријателите. Повеќето од овие фустани се тесни и женствени, но секогаш има малку пошироки модели во кои ќе се чувствувате попријатно. Секој може да најде модел на ваков фустан само за себе.

 2. Кожен фустан

Плетените облеки не се за секого, и ако тоа воопшто не изгледа како ваш стил, кожните фустани се уште еден голем хит оваа есен. Од модели што личат на палто што сте го врзале цврсто до модели кои наликуваат на панталони со трегери, што и да сакате, во него ќе изгледате тренди. Но, не купувајте облека од вистинска кожа, изберете облека од вештачка кожа. Можеби не се толку издржливи, но сепак можат да изгледаат исто толку добро.


3. Кошула-фустан

View this post on Instagram

🤍

A post shared by Roberta Pellegrino (@robertanaive) on


Комбинацијата на кошула и фустан е популарна веќе некое време, а ништо нема да се промени ниту оваа есен. Фустан кој всушност изгледа само како преголема кошула се носеше и минатата година, и ако тогаш не скокнавте во овој тренд, сега е вашата шанса повторно. Можете да го носите во широка широка верзија или да ставите ремен и да го потенцирате струкот, сè ќе изгледа добро.

4. Облечете се со исечени детали / делови


Најновиот модел на фустани што ќе биде голем тренд оваа есен изгледа повеќе како нешто за лето, бидејќи покажува малку повеќе кожа отколку што би правеле на есен, но бидејќи деновите се сè уште топли, зошто да не ги користите за да носите ваков фустан. Ова се фустани со кројки. Без разлика дали покажува малку повеќе назад, има помалку исечени делови од двете страни на горниот дел, нема еден ракав, деколтето е поголемо и нагласено … Вакви фустани беа во тренд во текот на летото, а сепак се популарни. За постудени денови, само фрлајте потопол џемпер додека сте надвор за да се стоплите и сè уште можете да го носите.

Напиши коментар