Free zone

Моден трик којшто ќе го обожавате!

Ако сте љубител на долги шалови и марами, кои можат да се носат околу вратот, во косата, на чантата, сега има уште еден моден начин како да носите марама.

View this post on Instagram

babe @emrata in the babe 🖤

A post shared by D O N N I . (@donni) on

Имено, трендсетерките на Инстаграм ги трансформираат своите марами во кул и уникатни кроп – топ маички, кои ги добиваат со едноставно врзување на марамата околу градите. Со мала стилизација, ќе добиете кроп – топ од соништата.

View this post on Instagram

Na Nin Anita Bandeau & Townes Trousers 🌹

A post shared by Na Nin Vintage (@naninvintage) on

Можете да ги стилизирате марамите што ги носите како кроп – топ на многу начини. Можете да облечете јакна над нив, или можете да ги носите со тексас шорцеви на плажа. Важно е да не ви недостасуваат модни инспирации.

Напиши коментар