Astro&Horoscope

Момците родени во овие хороскопски знаци најмногу се плашат од сериозни врски и емотивно врзување

Близнаци
Мажите родени во знакот на Близнаци брзо се заситуваат од сè, вклучително и од врските. Желни за авантура и откривање нови работи, тешко е да се замислат врска со една жена до крајот на животот, а само партнер кој интелектуално ќе го стимулира може да ги ограничи. Интелигенцијата е најатрактивната одлика за нив.

Јарец
Јарците тешко прифаќаат моногамен животен стил и сметаат дека отворените врски се далеку поприроден избор. Ова им го разјаснуваат на своите потенцијални партнерки, за кои исто така не очекуваат да живеат во моногамија, а за неверство ја сметаат само емоционалната прељуба.

Водолија
И за Водолијата, моногамијата е нешто неприродно и тешко бидејќи се раѓаат како авантуристи кои живеат за излегувања, забави, патување и создавање нови познанства. Да поминат живот со една личност е сосема незамисливо за нив и затоа повеќе сакаат кратки и интензивни познанства. Токму поради тоа, момчињата родени во овој знак обично остануваат сингл.

Напиши коментар