After Midnight

Најчитани теми: Дилема помеѓу две момчиња, страв од секс и девојка на која и треба долго време да одговори на порака


Сите ние понекогаш се соочуваме со љубовни проблеми, а некои од нив што ги мачат вашите врсници, низ кои можеби веќе сте поминале, па имате одличен совет.


Имате проблем што едноставно не знаете како да го решите? Контактирајте ги вашите врсници за помош во нашиот дел „Прашања и одговори“. Некој е секогаш таму за да ви даде добар совет. Некој проблем што го имаме можеби за нас изгледа како најголем проблем во светот, но кога ќе добиете неколку различни мислења за тоа, сфаќате дека тој всушност не е толку комплициран и нерешлив. Најдобро е да слушнете совети од оние кои поминале слично или имаат малку повеќе искуство. Затоа оваа недела ги потенцираме трите најчитани прашања за кои исто така можете да дадете совет, но и да поставите свое прашање дали нешто ве вознемирува. 1. Чудна девојка Здраво раја, со денови се грижам за девојче, па ја повикав девојката, се допишувавме 3-4 дена, сè е нормално и само еднаш девојчето ќе замине 2-3 часа, таа не одговара, а истовремено и над нејзиното име пишува дека е активна. Ја прашав зошто не одговара, ми вели дека не била таму, има активиран интернет и затоа пишува дека е „Активна“, но тоа е лага затоа што додека не сте во апликацијата, таа не може да напише „Активна“. Но, ќе го разберев сето тоа да не беше ова 2-3 дена како што се случува. И, искрено, таа девојка многу ми се допаѓа и ние сме доста слични, затоа не би сакал навистина да ја карам и да ја завршам преписката. Но, кога е тука, таа ми пишува многу убаво и ми одговара на пораките, но не знам што да правам. Искрено, умрев обидувајќи се, и таа дури и нема да одговори на пораката, а таа е 100% онлајн. Некои од вашите одговори:

Конор: ‘Само една девојка нема 2-3 часа’. Она што го турнавте, дајте и малку воздух, нормално е девојчето да има живот надвор од вашата преписка. Не грижи се, таа ќе одговори кога ќе биде расположена.

tarantantino1986: Па, понекогаш таа активност е лажна.

Ди_Но: Батка, имав слична ситуација во последните неколку недели и не знам за тебе, но мислам дека е незаинтересирана, но тој едноставно не сака да ти каже и чека да го разбереш. Мој совет е да го носите веднаш *** бидејќи која е целта на преписката ако чекате 3 часа помеѓу 2 пораки и сеуште знаете дека таа личност ја добила вашата порака затоа што искрено, мислите дека дури и кога не е во таа апликација не добива известувања, Се сомневам дека работи 12 часа на ден на терен, така што не може да одговори, иако ако и ’значеше, сепак ќе најдеше начин да се јави.

2. Две момчиња

Ова значи, пред 2 години се за loveубив во ушите и ме мие и денес и верувам дека ќе продолжи. Се за inубив во тоа момче, во најмала рака, можам да се замислам со него на старост. Тој е убав, убав успешен, паметен, убав, но не ме привлекува сексуално како другиот со кој имам чудна врска. Не сме во врска, но се забавуваме и нашиот секс е премногу совршен. Сепак, освен тоа и некои филмски вечери, ние не правиме ништо заедно, и не е тоа што сакаме. Брзо започнуваме расправии и повеќе не ми е пријатно. Колку и да звучи чудно ова, но да изберете nmg.

Некои од вашите одговори:

Iridescent: Па, ако сакате таква комбинација со тоа момче, тоа е. како врска без обврски, тогаш биди во тоа ако ти одговара. Но, немате толку емотивно како што можете да видите. Мој совет до вас е да не стапувате во врска со личноста во која сте за loveубени ако не сте сто проценти сигурни дека можете без таа врска без обврски, за подоцна да не жалам што влеговте во нормална врска и сепак да посакате комбинација. подобро се вклопуваш. Ако сте сигурни дека сте подготвени за сериозна врска, контактирајте ја таа личност и обидете се да му се приближите. Се разбира, тоа значи да се оддалечите од некој со кого имате само сексуална врска.

Ахам: Не бирај ниту еден, бидејќи на крајот нема да биде тоа. Првиот е одличен, но очигледно му недостасува таа физичка привлечност и хемија. И тоа е нешто што не можеш да го создадеш од ништо. И со другите има хемија и привлечност, но теоријата очигледно ве повредува. Тоа е нешто на што можете да работите, но прашање е дали нешто ќе го реши. Почекајте некој друг кој ќе ви одговара во сè и покрај кого нема да мора да размислувате каде да изберете.

3. Секс и страв

Имам 19 години и знам сè за сексот, образовано е, сè уште сум невина од причина што страшно се плашам од бременост. Имам момче скоро 2 години (за 3 месеци ќе бидеме) и никогаш не отидовме до крај поради мојот страв. Направивме и други работи, но немавме односи. Исто така, знам дека има заштита и сè и неодамна, пред 4 дена, започнав да пијам апчиња за контрацепција заради еден циклус и знам дека сè уште можеме да користиме кондом, но сепак се плашам дека ќе се скрши затоа што никогаш не сакам да имам деца. Проблемот е што јас сум често напален и кога сум со него и додека треба да се случи застанувам затоа што се сеќавам на тие изреки како „после казна ** без каење“ или луѓето често велат ако не сте подготвени за деца дека е подобро да немате врски . Crazyе полудам веќе затоа што сакам да го сторам тоа, но ова веќе се претвори во болест. Како да се ослободам од тој страв, се обидов на сите убави начини, но ништо не ме влоши. Немој само да ми предложиш психолог затоа што не сакам да бидам таму.

Некои од вашите одговори:

Лорин: Ова е доказ за тоа колку некои родители претеруваат при плашењето на женските деца дека сексот е лоша работа и не треба да се прави. Автор, ако си толку исплашен, собери пари и оди кај гинекологот да ти стави спирала. Шансите да забремените со спирала се нула. Ако сè уште се плашите, користете пилула со спирала, плус кондом. Плус, женскиот кондом е подобар од машкиот и малку побезбеден, затоа користете го тој. Што се однесува до психолозите, барем пробајте, секогаш ми помага за сега. Дури и ако забремените, може да абортирате. Само опуштете се и уживајте со вашето момче.


Ингридддд: Само бидете внимателни и тоа е тоа. Ивицаимарица: Не дозволувајте кондом + свршување во вас, опуштете се и кажете му на момчето што ве мачи.

Напиши коментар