After Midnight

Најдобрите филмски бакнежи! Ова се сцените кои се паметат и за какви бакнежи фантазираме

Kој филмски бакнеж беше толку лечен за тебе што остана во твојата меморија иако си го гледал филмот одамна? Еден од најлегендарните филмски бакнежи е оној на дождот од Рајан Гослинг и Рејчел Мекадамс во филмот „Бележник“ или бакнежот наопаку од „Спајдермен“.

Понекогаш бакнежите на актерите во филмовите се толку лажни што е смешно и ги доживуваме сцените како комични, наместо на романтичен начин.

Но, има и такви бакнежи што се толку добри што се паметат. Ова се оние романтични, секси, различни бакнежи за кои никој не би се пожалил дури и ако им се случат во реалниот свет, а не само да ги гледаат на филм.

Актерите успеаја да го прикажат тој момент совршено во овие филмови и да ги подигнат критериумите за совршен бакнеж на сосема ново ниво. Ние ги издвоивме топ 5 такви бакнежи, кој од нив е најдобар за вас?

1.Петар и Мери Џејн – Спајдермен

Ова е филмски бакнеж што ја крена границата високо. Додека ова е филм со суперхерој каде никој не очекува романтичната сцена да биде онаа која најмногу ќе се памети, токму тоа се случи. Кога Спајдермен ќе ја спаси девојката во која е заљубен од можен грабеж, таа го бакнува како благодарност.Сите што не го гледале „Спајдермен“, сепак знаат со сигурност за оваа сцена.

2.Роуз и Џек – Титаник    

Титаник е една од оние трагични љубовни приказни што освои апсолутно сè и сè уште победува. Овој бакнеж меѓу главните ликови е толку добар што сите верувавме колку се вљубени еден во друг. Невозможно е да не го ставите на ваков список.

3. Симон и Блу – Сакај го, Симон

Бакнувањето некого во забавен парк кога возењето ќе достигне кулминација е популарно сценарио во холивудските филмови, но бакнежот што особено го издвојуваме е овој. Кога Сајмон и неговото мистериозно момче преку Интернет конечно се бакнуваат на крајот од филмот, нашите срца се на место.

4. Лара Џин и Питер – до сите момчиња што ги сакав порано

Од сите бакнежи во оваа серија, првиот што Лара Џин и Питер го имаат кога ќе го сруши на земја на неблагодарна работа е дефинитивно број еден. Иако е во тотална паника кога ќе го бакне, на крајот се покажа дека е најдоброто нешто што можеше да го стори и почетокот на нивната лажна врска.

5. Али и Ноа – The Notebook

Еден од најлегендарните филмски бакнежи е без сомнение овој. Иако ова не е првпат ликовите во филмот да се бакнуваат на дожд, ова е најдобриот бакнеж на дождот. Во овој филм има повеќе слатки и романтични моменти, но оваа …

Напиши коментар