Tik Tok

Најпопуларните предизвици на ТикТок што треба да ги пробате

Веруваме дека ќе се забавувате многу обидувајќи се да изведете одредени кореографии

Со повеќе од две милијарди преземени преземања од основањето во 2017 година до денес, ТикТок стана една од најпопуларните мобилни апликации во светот. Која е неговата тајна?

Имено, оваа платформа, која од ден на ден добива вртоглава популарност, ги придобива младите ширум светот со бројни филтри, анимации, кореографии за танцување и предизвици. Ако сте меѓу оваа група и сакате вашиот ТикТок профил да биде постојано привлечен, подолу ви ги пренесуваме популарните предизвици на ТикТок што треба да ги тестирате.

Ние веруваме дека ќе се забавувате многу обидувајќи се да изведете одредени кореографии, а покрај тоа, со користење на одредени песни и хаштагови, може да донесете илјадници други ТикТокери на вашиот профил за рекордно време, што е една од водечките предности на оваа платформа. Па, да започнеме.

#Savage Challenge

Со над 674,9 милиони прегледи, ова е еден од најпопуларните предизвици на мрежата ТикТок. Доколку сакате да го практикувате највиралниот танц на оваа платформа до совршенство, _tiktok_tutorials_60 дури ви нуди и комплетни упатства со чија помош ќе танцувате како вистински професионалец со популарната песна „Savage“ од Megan Thee Stallion.

#Tootisieslide Challenge

Добро познати зборови на песната на Дрејк “Right foot up, left foot, slide. Left foot up, right foot, slide”, инспирираше многу корисници на„ ТикТок “да снимат креативни предизвици за танцување. Ако сакате да бидете во тренд со тековните настани на оваа мрежа, „Toosie Slide“ е песна со која дефинитивно мора да ја свирите на вашиот профил.

#Renegade Challenge

Светски познатата ТикТокерка, јalaiahharmon  го започна #renegadechallenge, што во моментов е една од најтешките кореографии за танцување на оваа мрежа. Уште подобро ако успеете да ја следите песната на K Camp (орган. назив  „Lottery“) и да ја освоите заедницата ТикТок со вашите нови кореографски вештини.

#Supalonely Challenge

Со над 206 милиони прегледи, овој танц стана еден од најголемите трендови на ТикТок. Ако користите ТикТок, веројатно #Supalonely Challenge се појави на вашата страница во сегментот препораки. Време е да го сфатите тоа како знак дека треба да се испробате во оваа супер песна изведена од BENEE и Gus Dapperton.

#Firstmovelastmove Challenge

Сè што треба да направите во овој предизвик е да го користите последниот чекор за танцување на вашиот партнер како прв потег за танцување. Не мора да се сеќавате на ништо друго. Ние веруваме дека добро ќе се забавувате.

#Fridge Challenge

Покрај танчерските предизвици, „ТикТок“ е сè попопуларен предизвик во кој се вклучени пријателите и семејството. Во овој предизвик, на пример, мора да ги замолите вашите пријатели да донесат нешто неочекувано од фрижидерот. Кога сите ваши пријатели ќе го направат тоа, можете да направите видео компилација и да ја објавите на Интернет под еден хаштаг.

#Cleaningszn Challenge

Некои дневни активности со ТикТок повеќе нема да ви бидат тешки кога ќе можете да го снимите и споделите сето тоа со заедницата на Интернет на оваа мрежа. Затоа, ставете крпа во ваши раце и оставете креативецот да си го направи своето!

#Wipeitdown Challenge

Друг предизвик поврзан со чистење стана вирален на ТикТок – со истоимената песна го бришете огледалото и некаде на третото или четвртото „бришење“ преминувате на вашиот алтернативен карактер. Најдобро е да погледнете како Will Smith и Lauren Compton го прават тоа.

#Fashion Challenge

Предизвик што девојките го обожаваат и што можете повторно да го обновите пробувајќи нови модни комбинации. Ако сакате вашиот ТикТок за момент да стане модна ревија на Интернет, ова е вистинскиот избор за вас.

10 #Flour Challenge

Дефинитивно еден од најзабавните предизвици на ТикТок. Како функционира? Имено, две лица седат пред садовите во кои најчесто се наоѓа брашно. Третото лице стои над нив и одговара на прашања што започнуваат со „КО“. Odgovor daje tako što potopi u brašno glavu osobe na koju se odnosi pitanje. Одговорот го дава така што ја потопува главата во грашно.

Доколку сакате да бидете во тек со актуелните трендови на платформата ТикТок, се препорачува да ги следите популарните хаштагови и предизвици секој ден, меѓу кои сигурно ќе ги најдете вашите омилени и ќе успеете да одговорите на нив со малку напор.

Напиши коментар