Free zone

Најпопуларните трендови за 2021 година – Дознајте каква шминка ќе се носи во следниот период!

Кармин во портокалова нијанса

Најмодерната боја? Јак црвен кармин со топли портокалови подтонови во мат финиш. Бонус поени за спарување со розови образи и лепршави веѓи.

Туш за очи во сина боја

Само заменете го вообичаениот црн туш за очи со светло сина боја и искористете го за да нацртате остро мачкесто око.

Сенка во боја на лаванда

Направете smokey eye со потемна виолетова сенка на очите, сè до наборите, а потоа комбинирајте светкава лаванда сенка по линијата на трепките и внатрешните агли.

Усни во боја на кајсија

Мекиот, лесен и исклучително модерен кармин е совршен за секојдневна шминка. Направете усни како Селена и изберете формула за балзам за дебел, розов ефект.

Напиши коментар