Astro&Horoscope

Неделен хороскоп од 21 до 27 септември 2020 година

Недела која не приближува кон крајот на септември и почетокот на новиот месец, октомври. Есенски врнежливи денови и долги студени ноќи. Што ни носи новата недела, што велат sвездите?

 • ОВЕН

Работа

Подобро позиционирање на работа ве чека оваа недела. Треба само да бидете малку поангажирани за да успеете во она што долго време го планирате, а финансиската состојба ќе се подобри.

Љубов

Добрата комуникација е проследена со подобри денови кои носат нови промени во љубовната врска.

Здравје

Немате поголеми проблеми.

 • БИК

Работа

Совршено време е да го организирате секој чекор од вашата деловна активност и да ги измазните сите проблеми со колегите, бидејќи тоа е одличен период за тоа. Користете го ова време за да напредувате.

Љубов

Можни несогласувања со партнерот во текот на следниот период. Зборувањето за проблеми е единственото решение.

Здравје

Грижете се за вашата исхрана.

 • БЛИЗНАЦИ

Работа

Во Близнаците, има промена во второто ниво. Ако сте биле без работа, можно е ново работно место. Само биди храбар.

Љубов

За вас, ова е период кога не се справувате со толку многу емоции, тоа во моментов е споредно прашање за вас.

Здравје

Се чувствуваш добро.

 • РАК

Работа

Доминацијата не е вашиот силен костум, но се обидувате да управувате со вашиот деловен план, така што сè ќе оди како што треба. Борете се со другите, но и со самите себе.

Љубов

Добро ви оди во љубовта, што ви помага да ги надминете деловните грижи што се натрупаа кон крајот на септември и почетокот на октомври.

Здравје

Несоница.

 • ЛАВ

Работа

Како што се приближува новата месечина, веќе имате подготвени нови планови. Новиот месец ќе биде многу поволен за вас, затоа искористете ја оваа недела за да подготвите сè.

Љубов

Лавовите очекуваат помалку турбуленции во врските доколку се зафатени. Ќе ви недостасува малку емпатија и разбирање од вашиот партнер.

Здравје

Се чувствуваш добро.

 • ДЕВИЦА

Работа

Правите грешки во деловните потези и ќе ви треба совет од искусна и доволно професионална личност, бидејќи се губите во плановите. Треба да се вратите на вистинскиот пат.

Љубов

љубовта сè уште цвета, но изгледа дека заборавате на другите. Семејството и пријателите се чини дека сега се во втор план.

Здравје

Прошетајте повеќе.

 • ВАГА

Работа

Вагите што се занимаваат со деловна активност што има врска со комуникациите ќе бидат многу успешни. Искористете ја можноста што ви ја наметнаа ѕвездите во овој период.

Љубов

Вашата неодлучност повторно доаѓа до израз. Нема повеќе мерење, сега треба да одлучите што навистина сакате во љубовниот авион.

Здравје

Вежбајте повеќе.

 • СКОРПИЈА

Работа

Ова е генерално добро време за работа, особено ако работите работа што влијае на голем број луѓе или целата заедница.

Љубов

Во овој период, навистина треба да се опуштите и да заборавите на сите проблеми. Сега тука е само вашиот партнер и вие.

Здравје

Не сте во лоша позиција.

 • СТРЕЛЕЦ

Работа

Потребно ви е само малку повеќе трпеливост, затоа што theвездите ве подготвуваат за добра и поволна ситуација за која треба само малку повеќе време.

Љубов

Слободните се смешкаат на авантурите, а оваа недела ќе уживаат во хармоничен однос со партнерот.

Здравје

Внимавајте на калорична храна.

 • ЈАРЕЦ

Работа

Обврските се помали и оваа недела нема значителна промена во деловниот план за знакот Јарец. Монотонијата е присутна оваа недела.

Љубов

Треба повторно да се заљубите, да започнете да правите интересни работи, но се плашите од тоа каде може да ве однесе.

Здравје

Добро

 • ВОДОЛИЈА

Работа

Може да се соочите со некои проблеми на работа, но колку и да изгледаат големи и значајни, не обрнувајте толку многу внимание на деталите, туку потпрете се на својата интуиција.

Љубов

Дојде периодот кога сакате да се смирите со личност која одамна ви се допаѓа. Ѕвездите се во ваша корист во овој период.

Здравје

Се чувствуваш добро.

 • РИБА

Работа

Клучот за добра комуникација е точна информација и слушање, и тоа не е проблем за вас, така што претстои успешен период во бизнисот.

Љубов

Ако сте во долга врска или брак во кој има деца, можно е да има несогласување и недоразбирање со вашиот партнер.

Здравје

Се чувствуваш добро.

Напиши коментар