Celebrity

Неодоливи за женскиот род: Ова се најатрактивните момчиња на сите времиња

Секоја ера носи нешто свое, така што идеалите за убавина и сексапил се менуваат. Ова се најатрактивните момчиња на сите времиња!

Марлон Брандо

Ако толку многу години по нечија смрт, луѓето сè уште споделуваат црно-бели фотографии од неговата младост, на која тој позира во обична маица и стрела со заводлив поглед, тогаш знаете дека тој е вистинска sвезда и секс симбол на сите времиња. Неговите улоги во култните филмови „Трамвајот наречен желба“ и „На доковите“ е најдобриот доказ за тоа.

Пол Њумен

Покрај непобитниот шарм и харизма со кои ги мамел воздишките на женската популација, Пол бил голем противник на војната и некој што ги поддржуваше правата на геј популацијата во тоа време. Покрај тоа, тој бил голем борец за заштита на животната средина, а присуствувал и на првиот Ден на планетата Земја. Со други зборови, и покрај неговата огромна популарност и многу успешна кариера, тој се занимавал со разни важни теми и прашања, за кои повеќето луѓе сè уште не биле свесни.

Ален Делон

Долго пред Мет Дејмон да го игра славниот Тим ​​Рипли, францускиот заводник Ален Делон ја заслужи почитта и кај публиката и кај критичарите благодарение на неговата улога во филмот „Во зенитот на сонцето“. Овој одличен перформанс му ја отвори градината на Холивуд и само уште повеќе го зајакна неговиот статус на планетарниот срцекршач.

Бред Пит

Бред Пит досега имал толку многу различни фази и изданија, што е едноставно невозможно барем некои од нив да не ве освојат. Без разлика дали станува збор за млад каубој кого го толкува во „Телма и Луиз“, долгокос убавец во „Легендата за есента“, дрзок боксер во култниот филм „Боречки клуб“ или неговата последна улога во филмот „Беше некогаш во Холивуд“ на Тарантино, Бред отсекогаш зрачел со посебен, т.н. Редфорд шарм, на кој ретко кој може да остане имун.

Џорџ Клуни

Од улогата на харизматичен лекар во серијата „Ургентен центар“, до заводник во остварувањето на „Океановите 11“, Џорџ Клуни прерасна во вистински миленик на женската популација, кој со годините изгледа сè подобро и подобро. Седа коса, елегантни и скапи костуми, заводлив изглед, држење на телото… Списокот може да трае и да трае, а ако на тоа го додадеме и неговото великодушно срце и хуманитарна посветеност, јасно е зошто многу мажи денес му се восхитуваат, а жените копнеат по токму таков партнер.

Напиши коментар