Free zone

Ни пристигнува ново продолжение на Кралот лав (The Lion King)

Дизни објави дека ќе снима продолжение на филмот “Кралот лав” во 3D, а режијата ќе му биде доверена на Бери Јанкинс.

“Кралот лав”, кој беше успешен во кината, излезе во 2019 година и заработи околу 1,6 милијарди долари.

Во тој цртан филм, гласовите беа позајмени од многу светски sвезди, вклучувајќи ја и пејачката Бијонсе.

Дизни не даде други детали, додека Јанкинс изјави дека е негов сон да работи со таа компанија.

Филмот “Месечина” (Moonlight) на Јанкинс го освои Оскарот за најдобар филм во 2017 година.

Напиши коментар