Astro&Horoscope

Никој не е подосетлив и позабавен од нив – Овие хороскопски знаци се едноставно кралеви на забавата!

Овен
Тие се многу остроумни и размислуваат брзо. Тие секогаш ќе ве насмеат со некој духовита фора, па затоа ќе го водат разговорот во насока за која другите не би ни помислиле.

Близнаци
Тие се неверојатно духовити и исто толку дружељубиви. Сакаат да бидат во центарот на вниманието и можат да привлечат секого со својот хумор и духовитост.

Лав
Иако понекогаш изгледаат сериозни и фокусирани само на една работа, Лавовите можат да бидат многу духовити и забавни и да ги насмеат сите околу нив.

Стрелец
Тие се многу интелигентни, па нивниот хумор е исто таков. Ако сте љубител на сарказам, дефинитивно ќе уживате во друштво на Стрелецот.

Водолија
Водолиите се многу храбри и сакаат да ги смеат луѓето. Честопати ќе испукаат некоја фора, а притоа нивниот израз ќе остане целосно сериозен, па на тој начин знаат да ги збунат сите околу нив.

Напиши коментар