Celebrity

Нивната љубов беше најголемата тајна врска во Холивуд, траеше 26 години, а крајот беше филм

Тие заедно глумеа во девет филмови и сите знаеја за нивната љубов – иако тој никогаш не ја напушти својата сопруга.


Кетрин Хепберн и Спенсер Трејси се заедно 26 години, но никогаш навистина.
Нивната врска беше јавна тајна, но Трејси, традиционален католик со ирски корени, не можеше да ги поднесе грижите на совеста што ќе настанеа поради разводот на неговата сопруга Луиз, со која имаше две деца. Кетрин е една од најголемите икони на Холивуд досега, но за него, како што рече, би сторила сè затоа што тој беше „апсолутно неодолив“.
Кога се сретнаа, Трејси веќе беше познат прељубник. Тој одамна се оддалечи од сопругата Луиз, особено откако сфатија дека нивниот син Џон е роден глув. Тој имаше афери со Селена Ројл, Бети Хан, Лорета Јанг, Ингрид Бергман, anоан Крафорд, Бет Дејвис … И откако тие започнаа да водат љубов, тој не беше верен ниту на Кетрин. – Зошто, по ѓаволите, не наоѓате момче да се омажи и да има семејство? Кога ќе остарите, ќе бидете целосно сами – и рече режисерот Кларенс Браун, на што Хепберн рече: „Да, и ќе ги запомнам овие забавни времиња“.


Иако знаеше дека тој никогаш нема да ја остави сопругата за неа, Кетрин немаше проблем со тоа. – Бев целосно независна и никогаш не сакав да се омажам. Сакав да газам по сопствен пат – рекла актерката. До денес, нема ниту една заедничка фотографија што не е извадок од еден од заедничките филмови.


Тие мораа да бидат претпазливи да не ги гледаат заедно бидејќи нивните продуцентски компании исто така ги замолија да не прават скандал и да не излегуваат во јавноста со нивната врска Трејси никогаш не се разведе, но не живееше со Луиз последните години од својот живот. За него се грижеше Кетрин, која поради него направи петгодишна пауза од нејзината кариера. Дури тогаш за прв пат живееја заедно. Таа беше со него кога почина, но од почит кон неговото семејство, таа не беше на погребот. После тоа, таа ја повикала неговата сопруга и и понудила да бидат пријатели. Таа и рече: „Но, мислев дека си само озборување“. Кетрин полуде. – По скоро 30 години, озборувања? Тоа беше длабока рана. Спенс и јас се познаваме скоро 30 години, споделуваме добро и лошо. Неколку озборувања.
Никогаш не признавајќи дека постоев, таа остана негова сопруга. Таа испрати божиќни честитки. Спенсер, виновникот. Таа, жртвата. Јас не го распуштив нивниот брак. Тоа се случи многу пред да дојдам – ​​напишала Кетрин во својата автобиографија, која ја објавила само по смртта на Луиза. Тоа беше прв пат да признае афера со Трејси. – Зошто бев цело време со него? Искрено, не знам. Можам само да кажам дека никогаш не можев да го напуштам. Тие години едноставно летаа, и тие беа совршено среќни за мене – рече таа во едно интервју.

Напиши коментар