Free zone

Обемни ракави и многу чипка: Модата од 1970те повторно станува ин!

Истовремено заводливата и уредна чипка, обемните ракави и интригантни панделки, ќе го разубавуваат секој есенски ден. Модните експерти, како Тифани Хсу ги обожаваат, а можете да ги комбинирате со сè – од фармерки, тесни здолништа до мини здолништа и широки кожни панталони. Во зависност од вашиот личен стил, можете да ги комбинирате со минималистички накит или големи обетки и ластици за коса.

Во продолжение ви претставуваме неколку интересни модни парчиња, инспирирани од 1970-те:

Напиши коментар