Free zone

Од обични и едноставни до упадливи и стилски – овие типови на јакни се број еден за сите тинејџерки оваа есен

Ако уште не сте ја пронашле совршената јакна, ние ти нудиме неколку примероци! Различни модели, бои, материјали, но сите покажуваат дека есента одамна пристигнала. За да ви го олесниме изборот, одбравме неколку есенски парчиња само за тебе!

Бојата на оваа јакна дефинитивно ја означува есента. Покрај тоа, има зашиени копчиња кои одлично одат со таа боја. Кратка е, па може да се комбинира со разни комбинации на облека, како што се фармерки со висок струк.

Во мрачни и дождливи денови кога би сакала да бидеш во што е можно поудобна облека – оваа јакна е за тебе! Освен што изгледа ултра удобно поради моделот со големи димензии, ткаенината е топла и мека што ја прави идеална за дождливите и постудените периоди.

Трендовска јакна која е потребна во сечиј плакар. Изгледот на блед и излитен тексас во комбинација со “oversized” модели е парче облека што одговара на која било комбинација. Од едноставна маица и фармерки до краток фустан!

Оваа јакна, покрај убавата бела боја, дефинитивно се истакнува и со ременот, што видливо го намалува струкот и дава доза на моторџиски стил.

За крај, најважното парче есенска гардероба е дефинитивно капутот. Коралната црвена боја на овој капут е единственото нешто што е потребно за твојата облека да изгледа повеќе од одлична. Покрај тоа, неговата должина опфаќа една третина од телото, така што дефинитивно ќе ве загрее дури и во раните зимски денови.

Напиши коментар