Free zone

Откривме неверојатен трик: Еве како да носите кратко здолниште во зима, а да не ви биде ладно

Надвор станува постудено, што значи дека треба да се облекуваме послоевито.

Тоа исто така значи дека здолништата ќе треба да почекаат некое потопло време

Но, дали е навистина така?
Не, не е – постои феноменален трик што ќе овозможи на нозете да ви биде топло, а вие сепак да излезете со здолниште!

Потребни ви се само две работи, а тоа се подебели памучни хулахопки, во боја на вашата кожа и црни најлонки.

Прво облечете ги хулахопките со боја на вашата кожа, па црните најлонки врз нив и потоа облечете го здолништето.

Секој ќе помисли дека се смрзнувате со едни најлон чорапи, но нема да ја дознаат вистината, бидејќи овој трик е многу суптилен, но ефикасен.

@kerina.wang

Them: wtf how do u wear skirts in the winter? Me: *pulls skin* Them: 👁👄👁 #tightshack #winterhack #fashionhack #style #fyp

♬ original sound – Kerina Wang

Напиши коментар