Astro&Horoscope

Ова никогаш нема да ви го заборават: Скорпијата ако ја изневерите, Лавот ако го понижите…

Овен
Припадниците на овој знак се чини дека не се премногу оптеретени со минатото, но има некои одлуки што ги донеле во младоста и тие веруваат дека им наштетиле и им влијаеле на нивните животи.

Избирање погрешна професија, одлука за основање семејство или преселување се животни ситуации со кои се помириле, но во моменти на криза, тие секогаш се препрашуваат себе и сметаат дека може да било поинаку. Следниот ден, тие повторно се борат со животот.

Бик
Практичните и рационални припадници на овој знак не се од оние кои очајуваат над својата судбина, но се обидуваат најдобро да искористат сè што им било дадено во одреден момент.

Сепак, постојат некои ситуации во животот што долго ги паметат и кои не минуваат лесно, а тоа се оние во кои другите изразиле непочитување кон нив или на некој начин ги изневериле. Иако не мора да ги прекинат тие врски, Биковите не забораваат и работите веќе никогаш не можат да бидат исти.

Близнаци
Интелигентните и хиперактивни припадници на овој знак, брзо се прилагодуваат на сите нови ситуации, па не им треба долго време целосно да се посветат на поинаков начин на живот или поинакви цели.

Вистински камелеони, Близнаците многу ретко размислуваат на „што ако“ и ги вртат главите кон иднината. Сепак, она за што можат самите да се обвинат е недоволно професионално достигнување или фактот дека не реализирале некои од своите потенцијали.

Рак
Романтичните припадници на овој знак се повеќе ориентирани кон луѓето во нивните животи, отколку кон настаните. Тие нема да жалат за пропуштените финансиски или деловни можности, за фактот дека не заминале на патување или за понатамошно образование, но ќе жалат за љубовната врска во која дале се од себе, а таа се завршила.

Ова искуство ќе ги обликува така што ќе остави доза од „не можете секогаш да имате сè што сакате“ и може да ги направи малку наивни.

Лав
Иако не се генерално површни, припадниците на овој знак имаат тенденција да ја тривијализираат ситуацијата во животот. Тие се водени од „сето тоа е нормално и им се случува на сите“, па нема смисла да губат време да размислуваат за нив. Единственото време во кое тагуваат и е она што има последици во сегашноста.

На пример, тие ќе жалат што повеќе не се појавиле на работа, па сега може да имаат покачување на платата или дека некој бил подобар од нив во даден момент и го добил она што го сакале.

Девица
Припадниците на овој знак се посветени на животот во секојдневието и бараат решение за актуелните проблеми. Иако се оптимисти, постои една меланхолична одлика, што ќе ги натера да идеализираат некои чувства и луѓе од минатото, па затоа несвесно ќе се обидат да ги повторат денес, само со други актери.

Во исто време, тие не се неправедни кон луѓето од сегашниот живот, туку само го бараат својот докажан рецепт за среќа.

Вага
Припадниците на овој знак се исклучително му се посветени на чувството за правда во животот, па дури и во меѓучовечките односи се обидуваат да изиграат „фер-плеј“. Така, не им е тешко да преболат работи во животот што можат да ги рационализираат – на пример, отпуштање или пропуштени можности, но на никаков начин не можат да ја оправдаат неправдата и предавството од страна на нивните најблиски.

Тие се особено чувствителни на разочарување од пријателите во кои имале целосна доверба.

Скорпија
Огнените и темпераментни припадници на овој знак се познати по нивното рационално размислување, но и по повремените периоди на темни мисли за животот.

Тие ги прифаќаат повеќето работи на начин што требаше да се случи како и да е, но бидејќи се многу посветени на љубовниот аспект на животот, нив им е многу тешко да заборават на изневерувањето што им го направил нивниот партнер. Како прво, тешко им е да поверуваат дека некој би им го сторил тоа, а подоцна да најдат сила и повторно да веруваат на некого.

Стрелец
Иако не е премногу во согласност со нивната природа, припадниците на овој знак најтешко ќе ги заборават и надминат сопствените грешки во расудувањето. Ќе си замерат за нивната наивност, брзање или слушање на другите кои ги советувале.

Од друга страна, тие немаат многу нешта во човечките односи кои тешко се забораваат, бидејќи тие извлекуваат поука од скоро секоја врска и гледаат на тоа како на „животна школа“.

Јарец
Ладнокрвни и трезни, припадниците на овој знак ретко си дозволуваат слабост и чувство на недостаток на контрола во животот.

Сепак, нивната меланхолична страна е најизразена кога размислуваат за поранешните љубовни партнери, блиски пријатели или некој што многу им значел. Пред сè, ситуациите на губење на луѓето за нив се најтешки и најтрауматични, па затоа најтешко се забораваат.

Водолија
Иако не се премногу вешти, припадниците на овој знак се крајно приврзани за нивната репутација, во смисла дека не сакаат другите луѓе да ги доживуваат како будали, со кои можат да играат трикови. Затоа ваквите ситуации најмногу ги прогонуваат, бидејќи во нив страдаат нивното его и доживувањето на самите себе.

Со другите животни ситуации, тие немаат премногу проблеми со заборавањето, под услов да нашле друго исполнување или занимавање.

Риба
Припадниците на овој знак се вистински сонувачки типови, кои понекогаш уживаат во болното сеќавање, бидејќи од анализата на тажните чувства и спомени, имаат чувство на катарза и мотивација за иднината.

Тие најмногу се сеќаваат на пропуштените можности од каков било вид, затоа што веруваат дека само една правилна или погрешна одлука повлекува цела низа настани. Запаметени се најчесто во моментите на повлекување од општеството, но таа носталгија скоро никогаш со ништо не е предизвикана.

Напиши коментар