Free zone

Оваа девојка го изработува најинтересниот маникир во светот – Кој не би посакал да има 3D уметност на своите нокти?

Во денешно време, многу девојки сè повеќе одат во козметички салони, за да го освежат изгледот на своите нокти.

Трендовите во оваа сфера се менуваат од време на време, а секоја девојка, која се грижи за својот физички изглед, секогаш сака да има „тип- топ“ средени нокти.
Меѓутоа, ако сте од оние кои сакаат да експериментираат, сигурно ќе ви биде и повеќе од интересен овој 3D маникир.

Лизи има салон за убавина во Мајами, а неодамна започна да објавува снимки од своите неверојатни креации на „ТикТок“ профилот.

Имено, таа прави многу необичен 3D маникир, од кои некои мини проекти вклучуваат суши и слатки на ноктите, костими за капење и корсети, па дури и еднорози!

Иако овој вид на маникир можеби не е за секојдневни прилики, тој дефинитивно е многу забавен и креативен.

Напиши коментар