Celebrity

Пејачи кои не можат да смислат некоја од своите песни, а ние ги обожаваме!

Само затоа што тие се нивни песни не значи дека тие треба да им бидат драги, но ова се оние што нивните сопственици воопшто не ги сакаат. Поп-пејачите често не ги пишуваат и компонираат своите песни, туку тие добиваат готови содржини што мораат да ги отпеат и тоа е тоа.

Пред неколку години, Селена откри дека има проблем со овој голем хит кога треба да го изведе. Тоа едноставно не е песна што ја претставува како музичар. Иако, рече дека многу и се допаѓа човекот кој работел со неа на песната, песната никогаш и „легнала“ бидејќи тоа не е нејзина песна. За неа звучи како песна направена за Ријана, а не за неа. Иако оваа песна ја направи Селена уште попозната, таа никогаш не се в заљуби во неа, особено кога станува збор за изведување на таа песна во живо.

Ниту Мајли не е обожавател на сите свои песни, а онаа што особено не ја сака е оваа. Еднаш призна дека се согласила да ја отпее оваа песна само затоа што одлично и одела со нејзината линија за облека што потоа ја објави. Таа не ја напишала песната и воопшто не очекувала дека ќе стане популарна. Песната едноставно се нашла на вистинското место во вистинско време и така станала нејзина.

Теј не е обожавател на еден од нејзините први хитови, а причината е: Таа порасна и сега размислува поинаку од 18-годишната Тејлор која ја напишала песната. На 18 години, таа сметала дека е навистина реална ситуација некој да може да ти го земе момчето, но сега кога порасна, признава таа, знае дека тоа не е точно затоа што никој не може да го земе твојот дечко ако тој навистина те сака и не сака да си замине. Таа песна сега воопшто и нема смисла.

Лејди Гага призна дека не може повеќе да го гледа ниту спотот на оваа песна. Таа е лута затоа што има многу добри моменти на видеото, но не е сè како што треба, крајниот резултат можел да биде уште подобар ако се потрудела малку повеќе. И нема начин како да го преболи и да се помири со тоа, па таа претпочита да ја заобиколи песната во широк круг.

Напиши коментар