Celebrity

Пејачи кои воопшто не им се допаѓа нивната песна: Ние ги обожаваме,а тие иако ги пеат –ГИ МРАЗАТ

Можете ли да верувате дека на Селена Гомез не и се допаѓа овој нејзин голем хит?!

Само затоа што тие се нивни песни не значи дека тие треба да им бидат драги, но тоа се оние што нивните сопственици воопшто не ги сакаат. Поп-пејачите често не ги пишуваат и компонираат своите песни, но само добиваат готови содржини што мораат да ги пеат и тоа е тоа.

Низ повеќегодишни интервјуа и гостувања во разни емисии, некои музичари отворено признаа дека некои свои песни воопшто не им се драги. Ова се некои од хитовите што ги направија популарни или потекнуваат подоцна, но ги освоија светот и фановите. Без оглед на тоа, песните не им се драги, некои луѓе воопшто не го сакаат текстот, други имаат проблеми со спотот создаден за таа песна … Постојат многу причини зошто некој не сака песна, а тоа се причините за музичарите кои ги поседуваат тие песни .

Selena Gomez – ‘Come & Get It’


Пред неколку години Селена откри дека има проблем со овој голем хит кога треба да го изведе. Само што не е песна што ја претставува како музичар. Иако рече дека навистина го сака човекот кој работел со неа на песната, песната никогаш не ја седнала бидејќи НЕ Е НЕА нејзина песна. За неа звучи како песна направена за Ријана, не за неа. Иако оваа песна ја направи Селена уште попозната, таа никогаш не се в inуби во неа, особено кога станува збор за изведување на таа песна во живо.


Miley Cyrus – ‘Party in the USA

Ниту Мајли не е обожавателка на сите нејзини песни, а оној што a е особено трн во око е оваа. Еднаш призна дека се согласи да ја отпее оваа песна само затоа што одлично и појде од нејзината линија облека што потоа ја објави. Таа не ја напиша песната и воопшто не очекуваше дека ќе стане популарна. Песната едноставно се најде на вистинското место во вистинско време и така стана Милејна.

Miley Cyrus – ‘Wrecking Ball’


Друга песна што Мајли навистина не ја сака е мега популарната „Wrecking Ball“. Иако нејзината песна како песна е добра, таа стана помалку драга по снимањето на спотот. Видеото во кое таа се лула гола на голема топка е една од ситуациите што оваа пејачка со задоволство би ја повлекла ако може. Тоа беше лоша одлука што ја следи и сега.

Taylor Swift – ‘Better Than Revenge’


Теј не е обожавател на еден од нејзините први хитови, и причината: таа порасна и размислува поинаку од 18-годишната Тејлор која ја напиша песната. На 18 години, таа сметаше дека е навистина реална ситуација некој да може да ти го земе момчето, но сега кога порасна, призна таа, знае дека не е точно затоа што никој не може да го земе твоето момче ако тој навистина те сака и не сака да си замине. Таа песна сега воопшто и нема смисла.

Paramore – ‘Misey Business’

Пејачката од Парамор, Хејли, еднаш рече дека не и се допаѓа песна што го прави бендот попопуларен од кога било досега. Таа го напишала кога имала 17 години и кога размислувала многу поинаку отколку што мисли сега. Песната всушност беше текст што го напиша во својот дневник за еден момент од средното училиште што и се случи тогаш, а потоа го претвори текстот и во песна. Сега таа едноставно повеќе не се наоѓа во таа песна и нема смисла за неа.

Lady Gaga – ‘Telephone’


Лејди Гага призна дека повеќе не може да го гледа ниту спотот за оваа песна. Таа е лута затоа што има многу добри моменти на видеото, но не е сè како што треба, крајниот резултат можеше да биде уште подобар ако се обидоа малку повеќе. И нема начин како тој да го преболи и да се помири со тоа, па тој претпочита да го заобиколи самото место во широк лак.

Напиши коментар