Celebrity

Песната “Party In The USA” на Мајли Сајрус доживеа нов успех поради победата на Џо Бајден

Лејди Гага, Деми Ловато, Тејлор Свифт, Мајли Сајрус се само некои од ѕвездите кои го поддржаа кандидатот Џо Бајден. Според првичните резултати, Бајден го победи Доналд Трамп и ќе биде новиот претседател на Соединетите држави.

Популарниот Инстаграм профил Saint Hoax објави монтажа од видеото на новиот претседател и потпретседателот Камала Харис, како играат на песната “Party In The USA”.

Ова го објави Сајрус на својот Твитер профил и напиша: „E, ова е забава во САД“.

После тоа, луѓето низ цела Америка почнаа да се собираат за да ја прослават промената на власта, а токму оваа песна се слушаше на собирите.

Напиши коментар