Free zone

Популарниот “Black Sheep” џемпер на принцезата Дијана се објавува повторно!

Иконскиот black sheep џемпер на принцезата Дијана повторно се објавува. Роуинг Блејзерс ја издаде својата колекција есен / зима и има два специјални поздрави кон кралскиот клуб. Марката го објавува црвениот џемпер со отпечаток од овци со оригиналните дизајнери зад изгледот, Joоана Озборн и Сали Муир од Warm & Wonderful. Принцезата Дијана го носеше џемперот во 1979 година, а многумина шпекулираа дека осамената црна овца од предната страна означува дека принцезата Ди се чувствува како аутсајдер во кралското семејство.

Марката исто така се здружи со Гајлс и Џорџ, кои создадоа уште еден од легендарните џемпери на принцезата Ди: нежно-розовата „Јас сум луксуз … џемпер. Принцеата славно го носеше џемперот додека ги туркаше своите синови, принцовите Хари и Вилијам, на лулашка. Џемперот е достапен за прв пат од 90-тите и се произведува како официјална, ексклузивна соработка помеѓу Gyles & George и Rowing Blazers. Најдобриот дел за овој џемпер? Задниот дел вели: „Малкумина можат да си дозволат“. Ако тоа не ве натера да сакате да го купите џемперот, не знам што ќе прави.

Напиши коментар