Astro&Horoscope

Постојат луѓе кои едноставно не сакате да ги погледнете? Хороскопот открива зошто!

Секој хороскопски знак може да се пофали со одлично согласување со некого, но има и такви кои едноставно не можеме да ги поднесеме. Ако само малку размислите кој знак се вашите најдобри и најмили пријатели и кои едвај ги гледате со очи, ќе разберете колку е во право овој хороскоп.

Овен
Претставниците на овој знак едноставно мразат здодевни луѓе. Овенот е полн со енергија и спокојство според хороскопот. Овој хороскопски знак не може да комуницира со бавни, пасивни и мрзливи луѓе. Затоа Овенот постојано се расправа со Близнаците.

Бик
Овој знак е многу сериозен, бескомпромисен и одговорен како личност која, изненадувачки, не може да толерира луѓе како нив. Бикот сака добра волја и можност да ги поддржува другите. Овој хороскопски знак не може да издржи никого во знакот на Јарец. Ова е затоа што Јарците обожаваат пари, а алчноста ги заслепува.

Близнаци
Близнаците се весели, немирни и безмилосни луѓе кои лесно можат да паднат во депресија. Близнаците се обидуваат да избегнат друштво на тажни луѓе. Тешко е за типичните Близнаци да се дружат со досадни и мрачни Риби.

Рак
Раковите се премногу мирни.Тие сакаат тивка забава, монотон ритам на животот. Не брзаат. За нив непријател број еден е Шкорпија, која е секогаш жива и полна со драма.

Лав
Лавовите се полни со самодоверба. Тие се слободни, храбри и не можат да издржат луѓе кои се исти со нив. Нивниот главен непријател е Девицата, која е подеднакво полна со самодоверба и ароганција. А, Лав верува дека има само еден крал, а тоа е самиот тој.

Девица
Девицата најмногу го мрази хаосот, околу себе и во себе. Таа сака сè да биде како што замислува. Затоа Девицата најмногу ја мрази Водолијата, која сее насекаде безредие и немири.

Вага

Вагите зрачат со спокојство и хармонија. Тие се добронамерни и мирни суштества. Тие не толерираат луѓе кои се обидуваат да им наредуваат. Најмногу мразат кога ќе им се развикаат. Затоа Вагите не се пријателски расположени кон Овните затоа што се импулсивни. Овните, со својот изглед и притисокот што го вршат врз околината, изгледаат како резервоар, а Вагите не можат да издржат.

Шкорпија
На прв поглед, овој хороскопски знак изгледа многу тивок и мирен. Всушност, тој е многу немилосрден, одмаздоубив. Шкорпиите едноставно не можат да ги поднесат Водолиите. За нив се смешни и здодевни. Шкорпијата никогаш нема да сака да биде пријател со Водолија – тоа е работата.

Стрелец
Стрелците се полни со самодоверба и енергија. Тие често се на врвот на листата на најуспешни луѓе. Никогаш не можат да се налутат на оние што ги навредуваат. Затоа, ова е единствениот знак во зодијакот кој нема непријатели.

Јарец
Јарците се неуморни и скоро никогаш не чувствуваат замор. Тие никогаш не стојат мирно, тие секогаш гледаат да добијат и научат повеќе. И затоа ги мразат досадните луѓе кои седат дома цел ден. Нивниот најголем непријател е ракот.

Водолија
Водолијата се карактеризира со нестабилност. Тие се многу љубопитни, сакаат да учат сè ново. Тие сакаат старомодни луѓе и ги поддржуваат конзервативните ставови. Водолијата едноставно не може да го поднесе Бикот.

Риба
Рибите се ранливи и мирни. Тие не сакаат немирни Стрелци. Дури им завидуваат малку. На Рибите им е тешко да остварат нови пријателства, бидејќи се плашат дека ќе го нарушат нивниот мирен и пријатен свет.


Напиши коментар