Celebrity

Познати личности споделуваат слики од „Како започна, наспроти тоа како се одвива“ и тие се пресмешни

  1. Наоми Осака сподели слика од еден од своите најрани трофеи покрај сликата на нејзината победа на УС Опен во 2020 година – трета победа на грен слем турнир:

2. Симоне Бајлс сподели слика од раните гимнастички денови покрај сликата од себе на Олимпијадата 2016 година – сега има 30 медали на Олимписките и Светските шампионати:

3. Лил Нас Х сподели твит од 2018 година жалејќи се дека не е богат и славен сè уште покрај неговите платинести и дијамантски сертификати:

4. Quavo сподели како го започна својот прв разговор со Saweetie покрај нивната заедничка слика сега:

5. Ели Гулдинг сподели слика на која започнува како музичар покрај слика на себе на турнеја пред огромна толпа:

6. Џил Бајден сподели throwback слика од себе си со Џо Бајден покрај сликата од нив на пататот кон кампањата:

7. Џои Badass сподели фотографија од денот кога се роди неговата ќерка во 2018 година покрај фотографијата на која се заедно заедно:

8. Француската фудбалска ѕвезда Килијан Мбапе сподели throwback фотографија на насловната страница на ФИФА – тој сега е познат како еден од најдобрите фудбалери во светот:

9. Францускиот астронаут Томас Песке сподели фотографија на која е во кутија и се преправа дека е астронаут покрај фотографија од него, всушност, во вселенски брод:

10. Гај Фиери сподели слика од неговата лента за аудиција на Food Network покрај неговата слика сега – би рекол дека е 🔥

Напиши коментар