Astro&Horoscope

Роден за да биде познат: Овој знак има најголеми шанси да стане популарен!

Journal of Social Sciences ги објави резултатите од истражувањето спроведено врз разни примероци на познати научници, актери, пејачи, спортисти и политичари, кои открија дека повеќето познати личности се родени во еден знак.

Тоа се Водолиите. Зад нив се Лавовите и Скорпиите.

Примерокот на кој го спроведоа истражувањето првично изнесуваше бројка од 100 лица, а подоцна бројот го зголемија на 300 и заклучија дека резултатот не се променил.

По Водолиите следат Лавовите и Скорпиите.

Инаку, некои од славните Водолии се Џенифер Анистон, Шакира, Кристијано Роналдо, Алиша Кис и Џастин Тимберлејк.

Напиши коментар