Free zone

Секое грдо пајче може да стане лебед

Сакате да излезете вечерва, но вашата коса не е многу чиста, а исто така е и многу мрсна, па размислувате да го откажете договорот. Во најавата, ја уништувате вечерта. Единственото нешто што може да ве спаси е пудра за бебиња, советува порталот Realbeauty.

Земете четка за коса и посипете ја со прав. Поминетеја косата со четката на коренот и добро протресете ја косата. Прашокот ќе ги омекне маснотиите и никој нема да забележи дека вашата коса не е чиста, па можете слободно да се опуштите и да излезете надвор.

Ако мислите дека вашиот парфем не се чувствува доволно и дека не оставате мирисна трага во лифтот кога ќе излезете, користете мал трик. Користете четка за руменило. Попрскајте ја со парфем и поминете низ косата. Мирисот ќе остане во косата подолго.

Се случува и поради кожата кај делот на веѓите да имате првут. Земете хидратантна крема за лице и нанесете ја на веѓите, но внимавајте да го отстраните вишокот крем. Кога ги хидрирате, веѓите ќе изгледаат уредно, а трагите од првут ќе исчезнат.

Купивте нови балетанки, но по првото носење ве утепаа? Сега не можете да носите ништо без да одите без болка??..По туширање нанесете вазелин на плускавчето и облечете памучни чорапи. Кога ќе се разбудите болката ќе исчезне.

Ако користите лосион за самопотемнување, понекогаш може да забележите несакани дамки. Не грижете се, можете лесно да ги отстраните со сода бикарбона. Нежно тријте ги досадните дамки додека не се изедначи бојата на кожата.

Можете исто така да имате одлични модели на нозе многу лесно. По капењето, подмачкајте ги стапалата со бебешко масло, но внимавајте да не ставате премногу масло. Почекајте малку додека кожата не го апсорбира вишокот на маснотии и само тогаш облечете се.

Кога тие трепки не слушаат и не ви дозволуваат лесно да ги обликувате, користете виткач за трепки. Добро, тоа не е ништо ново? Но, тоа не е сè. Загрејте го виткачот за трепки со фен за коса и тоа ќе го олесни обликувањето на трепките.

Кога лицето ви изгледа уморно, направете зелен чај, изладете ги вреќичките со чај и ставете ги на лицето. По десет минути, измијте го лицето со ладен чај. На овој начин лесно и брзо ќе ја освежите кожата.

Конечно, откриваме стар добар трик – паста за заби во борбата против мозолчињата. Кога мозолчето ќе ве изненади, намачкајте го со паста за заби и оставете го да делува петнаесет минути.

Напиши коментар