Astro&Horoscope

Секогаш се незадоволни: Хороскопски знаци кои прават драма околу секоја ситница!

Тие постојано се жалат, испрашуваат и корегираат. Иако жалењето може да биде добро за исфрлање лутина или незадоволство, може да биде прилично непријатно, кога се прави премногу често. Според астрологијата, постојат хороскопски знаци кои секогаш се жалат и нешто приговараат.

Рак

Раковите секогаш го собираат својот гнев и чувства. Ним им треба нешто да ги исфрлат сите тие чувства и да најдат мир, а за нив жалењето е токму тој издувен вентил.

Девица

Девиците се перфекционисти, па не е ни чудо што имаат тенденција да најдат нешто погрешно и да се жалат дури и за најмалите детали.

Скорпија

Тие сакаат сè да биде како што треба. Тие не сакаат неред и хаос, па затоа се жалат кога работите не одат како што треба.

Стрелец

Бидејќи се отворени и искрени, Стрелците едноставно не знаат кога да замолчат. Ако не им се допаѓа нешто, што е во најголем дел од времето, тие ќе се жалат на тоа.

Водолија

Интелигентни се и секогаш ги забележуваат ситниците. Тие имаат тенденција да најдат грешка во сè и не можат да одолеат, а да не се пожалат на тоа.

Напиши коментар