Astro&Horoscope

Секоја чест за нив: Ова се четирите најсреќни хороскопски знаци!

Овие четири хороскопски знаци имаат поголема среќа од другите, затоа што сами си создаваат среќа, велат астролозите.

Овен

Овој знак знае дека добрите работи доаѓаат само кај оние кои се борат за нив. Затоа Овенот не ја чека среќата, туку се труди се да ги оствари своите соништа, што го прави посреќен од оние кои не го прават тоа.

Лав

Иако се чини дека Лавовите често имаат сè поставено на чинија, тие знаат дека сè во животот си бара труд. Лавовите не чекаат некој да им донесе среќа или ниту пак обвинуваат некој друг за сопствената несреќа – Се трудат се додека не станат вистински среќни.

Девица

На Девиците не им е непознат неуспехот, но она што ги прави посреќни на долг рок од повеќето знаци е фактот дека по секој неуспех, тие брзо се опоравуваат и продолжуваат понатаму со уште поголема енергија.

Водолија

Овој знак ги слуша пораките испратени од Универзумот и не се плаши од нив. Од друга страна, тој многу добро знае дека човекот сам си ја создава сопствената среќа.

Напиши коментар