Celebrity

Селена Гомез ги покажа своите лузни од трансплантација и тетоважата на бутот


„Сега, повеќе од кога било, се чувствувам сигурна во тоа која сум и низ што поминав“.

Селена Гомез нè потсетува дека сите тела се убави со нејзината последна објава на Инстаграм. Вездата излезе на платформата на социјалните мрежи гордо да ја покаже лузната од трансплантација на бубрег – и ни даде подобар поглед на големата тетоважа на бутот.

„Кога направив трансплантација на бубрег, се сеќавам дека беше многу тешко на почетокот да ја покажам лузната“, напиша Селена во натписот на објавата. “Не сакав да има на фотографии, затоа носев работи што ќе го прикријат. Сега, повеќе од кога било, се чувствувам сигурен во тоа кој сум и низ што поминав … и горд сум на тоа “

На фотографијата, таа позира во бебешко сино едноделно костим за капење од La’Mariette, бренд чија мисија е блиска и драга за срцето на Селена. „Т – Честитки за она што го правиш за жените, лансирајќи ја @lamariette чија порака е само тоа … сите тела се убави“, напиша таа на основачот на брендот, Тереза ​​Мари Мингус. (Ако ве интересира екстремно симпатичното одело, тоа се вика Селена едно парче и има цена од 120 долари).


Како што споменавме претходно, лузната за трансплантација на бубрег на нејзиниот бед не е единственото нешто што Селена избра да го разголи на фотографијата. Сликата исто така ни даде појасен areир во една од нејзините неодамнешни тетоважи, голем пар молитвени раце, држејќи бројаница, направена од омилената славна тетоважа „Бенг Бенг“. Првата тетоважа ја видовме во колаж со фотографии што го сподели Селена додека се подготвуваше за АМА кон крајот на минатата година. Тетоважите се значајни за Селена, а уметноста на телото што таа ја избира често има лично значење за неа. На почетокот на оваа година, обожавателите забележаа ново парче мастило на задниот дел на горната десна рака на Селена – серија броеви што се чини дека го означуваат датумот на операција за пренесување на бубрезите во јуни 2017 година. Селена сподели дека таа и нејзината пријателка Франсиа Раиса, кои го донираше нејзиниот бубрег, доби соодветни татови за да го одбележи важниот повод. Како и секогаш, се чувствуваме инспирирани од отвореноста и храброста на Селена. Иако на почетокот не беше лесно да се покаже нејзината лузна, одлично е да се види како една од нашите омилени starsвезди ги прегрнува важните моменти од нејзиниот живот, без оглед колку и да биле тешки.

Напиши коментар