Celebrity

ШОК! НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ ОВА! По 14 ГОДИНИ, реалното шоу КАРДАШИЈАНС ќе престане да се емитува

Американската ријалити star sвезда Ким Кардашијан Вест објави дека популарното шоу „Во чекор со Кардашијанс“ ќе биде сопрено по 14 години емитување.

Тоа го објави на својот Твитер, наведувајќи дека последната 21 сезона на популарното реално шоу ќе се емитуваат од јануари 2021 година, пренесува Би-Би-Си.

“Оваа одлука ја донесовме со тешко срце да и кажеме збогум на публиката. Благодарност до публиката и деловните партнери. Благодарен сум им на сите што ме гледаа и поддржуваа мене и моето семејство овие 14 неверојатни години. Шоуто нè направи како што сме денес”, напиша таа.

Напиши коментар