Celebrity

Шон Мендес и Џастин Бибер го објавија видео – записот за “Monster”

Шон Мендес и Џастин Бибер конечно ги вкрстија гласовите.

Двајцата канадски пејачи го објавија дуетот Monster, а заедно со синглот пристигна и видео – запис. Иако претходно се зборуваше дека владее непријателство меѓу пејачите, Шон откри како настанала соработката.

„Во последните три месеци започнав да работам на односот со Џастин. Му се јавив и му реков дека имам песна за нас“, откри Мендес во шоуто на Зејн Лоу.

„Песната зборува за тоа како општеството ги става sвездите на пиедесталот, а потоа гледа како тие паѓаат. Навистина му се допадна идејата“, додаде тој.

Нумерата Monster е вториот сингл на Шон Мендес од претстојниот албум Wonder, кој излегува на 4 декември.

Напиши коментар