Celebrity

Што доаѓа на Netflix во април 2020

Terrace House: Tokyo 2019–2020: Part Three (April 7)
Оваа сакана јапонска реалистична серија има три мажи и три жени кои заедно се вселуваат во куќа во Токио. Се враќа со третата сезона и апсолутно едвај чекаме да ја погледнеме, заедно со целата романса и (исклучително нежна) драма.

Tigertail (April 10)
Овој сосема нов филм на „Нетфликс“ од Master of None, следи тајванск работник во фабрика, кој се сели во Америка, започнува семејство и се обидува да ги прелистува обврзниците за врска и идентитет во нова земја.

Love Wedding Repeat (April 10)
Обожавателите на романтичните комедии ќе го ценат овој филм, во кој ќе глумат Оливија Мун, Сем Клафлин, Фрида Пинто и Елеонор Томлинсон.

#BlackAF (April 17)
Поранешната креаторка Кенија Берис и Рашида глумат во овој нов ситком лабаво заснован на сопственото семејство на Барис во стилот на документарен филм снимен од една од ќерките на Барис.

Circus of Books (April 26)
Секој што е запознаен со Лос Анџелес, ја знае историската книжарница Циркус на книги, обележје на локалниот геј живот што го прима документарниот третман во филм во режија на Рејчел Мејсон и извршната власт во продукција на Рајан Марфи.

La casa de papel: Part 4

April 2: The Good, the Bad and the Ugly

April 3: Coffee & Kareem

Напиши коментар