Free zone

Сите можеме да изгледаме модерно и тренди: Ова се тајните на девојките кои секогаш се „Тип – Топ“ средени!

Сите ние познаваме дами кои секогаш се добро средени: колешки од работа, пријателки од детството, па дури и познанички од теретана. Се прашувате како се облекуваат толку добро, но не можете точно да ги одредите причините. Еве што прават тие.

  1. Знаат дека сè е во деталите – Дури и најмалите детали влијаат на целокупниот изглед.
  2. Тие посветуваат посебно внимание на тоа како изгледа нивната облека – Постојат две правила што мора да ги следите: 1) Треба да знаете што и прилега одлично на вашата форма на тело и 2) да се дружите со кројачот. Стеснување на одредени парчиња само за еден сантиметар може да направи голема разлика.
  1. Тие избираат специјални материјали – На пример, фармерките ги истакнуваат со туфни или волна, а не со свила.
  2. Ноктите им се многу важни – Можеби мислите дека никој не забележал дека поминаа две недели од вашиот последен маникир. Но, се забележува. Исечените нокти и средени нокти даваат илузија дека сè друго што носите е скапо и важно.
  1. Се грижат за своите работи – Како ноктите, луѓето забележуваат и други работи. Пред да ја напуштите куќата, испеглајте ја облеката, отстранете ги гребнатините на чевлите. (Можеби звучи очигледно, но исто така треба да ги отстраните и влакната од кучиња / мачиња).
  2. Следете ги трендовите – Сите знаеме дека „culotte“ фармерките се “in”, но дамите кои секогаш изгледаат добро ги комбинираат со повеќе класични, неутрални парчиња.

Напиши коментар