Astro&Horoscope

Тиндер објави 12 најкомпатибилни хороскопски парови

Се чини дека на Тиндер, најпозната апликација за запознавање, знаат кои хороскопски знаци се совршени едни за други.

Компанијата спроведе мало истражување и провери кои хороскопски знаци се најчесто поврзани и дошле до интересни заклучоци..

1.Овенот најверојатно ќе се поврзе со Вага.

2.Бикот најверојатно ќе се поврзе со Бик.

3.Близнаците најверојатно ќе бидат поврзани со Водолија.

4.Раковите најверојатно со Водолија.

5.Лавовите најверојатно ќе бидат поврзани со Овен.

6.Девиците најверојатно ќе бидат поврзани со Шкорпиите.

7.Вагите најверојатно ќе бидат поврзани со Овен.

8.Скорпиите најверојатно ќе се дружат со Девиците.

9.Стрелците најверојатно ќе бидат поврзани со Јарците.

10.Јарците најверојатно ќе бидат поврзани со Стрелец.

11.Водолијата најверојатно ќе биде поврзана со Стрелец.

12.Рибите најверојатно ќе бидат поврзани со Водолија.

Напиши коментар