Tiktok

Топ 20 женски инфлуенсерки на Тикток што треба да ги заследите во 2020 година

Не може да се негира задржувањето што го има ТикТок во светот. Привлекува 800 милиони корисници секој месец, е во 154 земји и 39 јазици. Исто така е исполнето со тони неверојатни креатори на содржини. И во овој пост на блогот, споделуваме список со врвни жени влијателници на TikTok што треба да ги следат во 2020 година. Нашата листа вклучува актерки, модели, пејачи и танчерки. Еве одбројување до позицијата број еден, најдобриот женски влијател на TikTok во светот со најголем број следбеници.

20. Aashika Bhatia


Аашика Батија се стекна со озлогласеност како индиска актерка. Таа се појави во телевизиските емисии „Meera, Parvarrish – Kuchh Khattee Kuchh Meethi“, „Kuch Rang Pyar ke Aise Bhi“ и „Ek Shringaar-Swabhiman“. Таа исто така глумеше во филм во Боливуд под наслов „Прем Ратан Дан Пајо“. Батиа беше водечка и во серијата „Hum Tum Aur Them“, која се емитуваше во 2019. На „ТикТок“, Батија е позната по тоа што создава видео записи за синхронизација на популарни индиски песни и кратки комични и романтични скии.

19. Annie LeBlanc 


Ени Ле Блан е американска личност на Интернет, пејачка, актерка и исто така поранешна гимнастичарка. Таа е starвезда на серијалот на YouTube наречен „Пилешки девојки“ и истоимен филм. Ле Блан исто така глумеше во „Една девојка по име ”о“. Таа споделува комични скици, танц и музика TikToks.

18. Holly H 


Холи Х потекнува од Велика Британија. Таа е една од најпопуларните британски TikTokers. Нејзината фан-база се протега преку езерцето до САД, Индија, Германија и Франција. За нејзината работа на TikTok, весникот „Тајмс“ нежно ја нарече „најдобра пријателка / голема сестра / доверба / девојка“.

17. Danielle Cohn 

Даниел „Дани“ Кон е американска актерка, модел, влијател на социјалните мрежи. Таа, исто така, уметник за снимање има договор со Аудити мјузик. Голем дел од нејзината слава може да се припише на нејзиното крунисување како Мис на Флорида r.униор Претин во 2014 година. Покрај тоа што го следи големиот ТикТок, таа воспостави присуство на Инстаграм, Јутјуб и Твитер Во 2017 година, таа беше номинирана за награда Choice Muser Teen Choice Award.

16. JoJo Siwa 


Џeоел Џани „JoJo“ Сива е американска актерка, танчерка, пејачка и личност на Јутјуб. Таа е популарна по појавувањата во популарната реална серија Dance Moms и по хит синглови „Бумеранг“ и „Kid in a Candy Store“. Сива наклонето се однесува на нејзините обожаватели на ТикТок како „Сиванарц“, а со оглед на нејзините таленти, на нејзиниот профил ќе најдете многу танцувачки ТикТок.

Повеќе погледнете тука.

Напиши коментар