Free zone

Трикови за убавина: Еве како да имате беспрекорен тен како сестрите Џенер

Честопати им завидуваме на славните на беспрекорниот тен, особено го земаме во предвид фактот дека тие многу често користат тешка шминка поради големиот број на фотосесии и интервјуа.

Најдобар пример за тоа се сестрите Џенер, – еве неколку трикови кои овие убавици ги користат за да имаат и одржат беспрекорен тен.

Допирањето на лицето е забрането
Постарите сестри ни го дадоа најдобриот совет. Бидејќи Кортни, Ким и Клои се постари од нас, тие поминаа низ сè што ние минуваме, а тоа вклучува и нега на лицето. Ми рекоа никогаш да не го допирам лицето со валкани раце, никогаш да не ’копам’ по лицето и редовно да ставам хидратантна крема “, кратко и јасно вели Кендал Џенер.

Извадете ја шминката пред спиење

Ја отстранувам шминката секој ден пред спиење и тоа треба да биде златно правило за секоја девојка. Ова е проследено со чистење и откако кожата е целосно чиста, корисам крем за лице, објасни Кајли Џенер.

Рутината за чистење на лицето се менува
Ништо не е како порано, технологијата дефинитивно влегува во сите сфери од нашите животи. Тоа го менува не само начинот на комуникација, туку и начинот на кој се грижиме за себе. Вашата мајка во младоста само го миела своето лице со вода но сега ние имаме разни средства за чистење на лице, гаџети и креми за разни намени и типови на кожа… И овие иновативни производи одлично го негуваат вашето лице.

Вода, вода и само вода
„Водата го хидрира целото тело, вклучително и лицето. Вашата кожа ќе биде поздрава, тенот е многу поубав и ќе се чувствувате подобро “, вели Кајли и се согласуваме. Може да купите кул шишиња или да инсталирате мобилни апликации што ќе ве потсетуваат дека треба да пиете доволно вода за да може и грижата за телото да биде забавна.

Напиши коментар