Tiktok

ВИДЕО: ‘Апликацијата ги избира моите комбинации за облекување за неколку дена’ – дали создаде хаос или воодушевување?


Дали би и верувале на апликацијата како моден стилист?

Јутуберката одлучи да ја остави комбинацијата на облека целосно во рацете на апликацијата за облека што одговара на неколку дена. Дали апликацијата ја зезна и ја облече во срамни комбинации или и откри неколку нови кул идеи? Откријте во ново видео на Еј! канал

Апликација има за секого, па не е изненадувачки што постои една што одговара на комбинациите на облека. Се чини дека е добра идеја за оние кои не можат да комбинираат облека или кога сакате само да пробате нешто ново од работите што веќе ги имате во плакарот. Постојат различни апликации како оваа, и повеќето работат на истиот принцип. Треба да фотографирате облека, обувки и модни додатоци што ги поседувате, да ги поставите фотографиите во апликацијата, да ги поделите во категории и потоа да изберете кои категории ги сакате за тој ден. И тоа е тоа, без размислување што да облечете затоа што апликацијата ќе ви даде цела облека за секунда, од глава до пети. Звучи добро, но како е тоа во реалноста? Проверено од јутубер Доротеа.


Дали сте пробале ваква апликација? Лајкувајте и коментирајте го видеото на Доротеа и задолжително претплатете се на Еј! канал, бидејќи новите видеа пристигнуваат три дена во неделата – понеделник, вторник и четврток. За секој случај, за да не пропуштите ништо, притиснете го bвончето за да добиете известување секогаш кога ќе објават ново видео.

Напиши коментар