Astro&Horoscope

За да не згрешите: Астрологијата oткрива на каков подарок ќе се израдува секој хороскопски знак!

Овен
Овенот сака изненадувања. Нема потреба внимателно да го пакувате подарокот, тој и онака е нетрпелив и едвај чека да види што има внатре. Ќе го воодушеви нешто од спортска опрема, кожен паричник, приврзок за клучеви, особено ако станува збор за маж. Жните сакаат кожна облека, украси за коса, интересни капи или шешири. Сè што е возбудливо, шарено, весело – е избор на Овенот. Жената родена во овој знак можете да ја воодушевите со црвен кармин или лак, само да се работи за интересна, светла боја.

Бик
Бикот е голем естет, тој цени сè што е квалитетно и има долгорочна вредност. Бидејќи сакаат практични подароци, можете да му подарите шал, ремен, часовник… Но, она што имате намера да го купите мора да има квалитет и издржливост. Лосион за тело или пилинг за тело, меко ќебе, комплет зачини што ќе се користат во кујната, каде што тој е вистински виртуоз, ваквите подароци за овој знак се идеални. Шише шампањ или фино вино сигурно нема да одбие, но и некои специјалитети за јадење, како што се пршута или сирење.

Близнаци
Повеќе од сè, Близнаците обожаваат облека и нема да погрешите ако изберете маица со натпис или трендовски моден детал за нив, нараквица, прстен или ѓердан, ако се работи за жена родена во овој знак. Сепак, нека биде со потпис, само да не се работи за бижутерија. Тие ќе бидат воодушевени од мобилен телефон или додатоци како што се маска и слушалки, патна торба, книга… Ако вашите Близнаци се обожаватели на видео игри, што често се случува со нив, одете во таа насока. Книгата е секогаш добар избор. Доколку имате поголема сума на располагање, паметен часовник ќе биде полниот погодок.

Рак
Ракот ужива во знаците на внимание, затоа не заборавајте да му купите подарок по секоја цена. Книгата е секогаш добар избор за него. Жената сака меки материјали и фина облека, а таа е особено слаба кога се во прашање фустаните, додека тој нема да одбие вратоврска, ракавици или појас. Ако сакате да бидете романтични, подарете му викенд во спа-центарот. Можете, исто така, да направите албум со заеднички фотографии и спомени, тоа ќе го воодушеви. Секој подарок што ќе го допре емотивно, што значи дека сте ги чуле неговите желби што ‘случајно’ ги изговорил, ќе го воодушеви овој знак.

Лав
Лавот сака фини и скапоцени подароци. Значи, ако немате доволно пари за накит, кристални очила, обележано парче облека, побарајте книга од познат автор од областа на личниот развој или биографија за личноста на која и се восхитува. Бидејќи сака музика и филмови, нема да погрешите со тој избор. Жените од овој знак сакаат злато, платина, кристали, сè што има сјај. Ваучер за масажа е совршен избор. Важно е подарокот да е наменет за Лавот лично, затоа избегнувајте предмети за по дома.

Девица
Девицата обожава практични подароци што ќе и бидат корисни во секојдневниот живот: квалитетна спортска тренерка, удобни пижами или тетратка со кожна обвивка. Бидејќи тие се грижат исклучително за здравиот начин на живот, можете да им купите книга за здрава исхрана. Девиците кои сакаат да знаат повеќе, ќе ги израдувате со енциклопедија. Планерот за следната година ќе ги воодушеви, затоа што се многу педантни и запишуваат сè што треба да сторат.

Вага
Можете да купите несесер за козметика и да ставите нежен дезодоранс или шминка во него. Ќе се расположат и со парфем, некој украсен предмет, како што е, на пример, рамка за слика. Ако им купите облека, свилена бањарка или ваучер за третман во салон за убавина, тие ќе ви бидат вечно благодарни. Мажот роден во знакот на Вага е џентлмен кој ги цени фините работи, па можете да му дадете уметничка слика, шише фино вино, несесер со потпис или пакет фина козметика за нега на тело или бричење.

Скорпија
Типичната Скорпија ќе биде воодушевена од литературата за психологија, магии, скандали, окултизам и мистерии. Таа сака ретки, уникатни или ориентални предмети, како и необичен накит. Тој ќе го прифати секој подарок, што има допир со еротика, со голема насмевка на лицето. Купете и црна или светло црвена чипкана долна облека. Донесете им насмевка на лицата со ДВД од неговиот омилен филм или концертот на неговиот омилен бенд.

Стрелец
Нивниот авантуристички дух ќе биде задоволен со книга за патувања, печатен водич за градот што сакаат да го посетат, спортска опрема, како ранец или патики. Тој со ентузијазам ќе прифати каков било производ од еколошко потекло. Ако ви дозволат финансиите, подарете му патување, никој нема да биде посреќен од него. Бидејќи овој знак е секогаш гладен за знаење, одредена поучна и интересна литература е совршен избор за него. Тој, исто така, сака сè што има мириси и вкусови на ориентот, затоа размислете и во таа насока.

Јарец
Јарците ценат квалитетни, издржливи, пред сè корисни работи. Авантурист и организиран човек како овој ќе цени убава актовка, кожни нараквици, убав шал или торба за лаптоп. Ако вашите опции дозволуваат, подарете му нешто од електроника, како што е таблет или мобилен телефон. На жената Јарец подарете и бела кошула, ваучер за подароци за разубавување во козметички салон, додатоци за нега на ноктите или скапа крема за нега на телото. Пожелно е подарокот што сте го намениле за нив да биде високо функционален и практичен.

Водолија
Водолијата најмногу ги сака електронските уреди, па ако изберете подарок од ваков вид, не можете да погрешите. Слушалките или држачот за мобилни телефони секогаш поминуваат. Литературата од областа на духовноста или личниот развој, исто така, спаѓа во нивната област на интерес. Жените родени во овој знак, сакаат уникатен накит, важно е само да е откачен и необичен. Неа исто така, ќе ја воодушеви и ароматична ламба со миризливи масла, додека тој нема да одбие шах, шише добар алкохолен пијалок или маица со интересна порака.

Риба
Рибите „паѓаат“ на сентиментални подароци, на оние што будат спомени, емоции… Бидејќи обожаваат танцување, фотографирање, мириси, бараат подарок од овие области, подарете им прекрасна фотографија што можат да ја врамат и да ја стават на ѕидот, тапет со мотивациска порака, миризливи свеќи, свеќник… Жените во овој знак кои се наклонети кон астрологијата, исто така ќе уживаат во тарот карти или прирачник за учење астрологија. Љубовен роман е исто така подарок по нивен вкус. Книгата од соништата е подарок што особено ќе ги воодушеви.

Напиши коментар