Celebrity

Запознајте го најзгодниот маж за 2020 година

Младиот актер, Мајкл Б. Џордан, е избран за најсекси маж на 2020 година.

Младиот актер и продуцент, Мајкл Б. Џордан (33) е прогласен за најзгоден маж во 2020 година, според списанието „People“. Фановите веднаш реагираа на оваа вест, велејќи дека уредниците на списанието завршиле добра работа овој пат.

Самиот Џордан бил многу изненаден: „Мислам дека очекувањата сега се нереални. Но, тоа е кул титула… Кога ми ја соопштија веста, мојата прва реакција беше: „С ****, навистина? Јас? Но, тоа беше кул момент“, вели тој.

Во изјавата за ова списание, Џордан вели дека жените од неговото семејство „дефинитивно се горди на оваа нова титула“.

Напиши коментар