Astro&Horoscope

Зошто компатибилноста во астрологијата не е важна за состаноцитеСите ја знаеме вековната линија за пикап, „кој е вашиот знак?“ Компатибилноста со астрологијата може да биде прекинувач на зделки за некои луѓе – но искрено, не мора да биде така. Повеќе не треба да се грижиме дали нашите знаци за Сонце совршено се усогласуваат со нашите бути. Не значи дека не сте натпревар направен во рајот само затоа што сте „некомпатибилни“ астролошки. Се повеќе и повеќе, луѓето се потпираат да излегуваат со оние со кои не се традиционално компатибилни за да се осигурат дека можат да имаат простор за развој во партнерства. На крајот на краиштата, Бијонсе, Девица и ayеј Зи, кој е Стрелец, се чини дека ја прават нивната астролошка некомпатибилност успешна. Исто така, .о asонас, кој е Лав и Софи Тарнер, која е Риба, изгледаат среќно среќни на Инстаграм. Значи, ако вие и вашиот партнер се вклопите во овие таканаречени некомпатибилни партнерства, не плашете се – можете да најдете сила на слабите места.


Овен и Јарец: Тие се врвната моќна двојка Кога Овен и Јарец ги здружуваат силите, тие често се борат да знаат кој е шеф во врската. И двата кардинални знака контролираат и сакаат да бидат најдобри во сè (ова значи дека тие ќе бидат оние кои бесконечно водат кампања заедно во текот на учебната година за матурска кралица и крал). ТБХ, оваа спојка не е лоша, всушност е прилично убава. Двата знака сакаат да направат компромис и да преговараат едни со други. Тие секогаш ќе сакаат да работат преку проблеми и да ги разберат потребите на другиот. Тие сакаат да ги изнесат неверојатните атрибути на другиот и да се пофалат со својот прекрасен партнер. Овенот и Јарецот ќе владеат со ходниците на училиште и ќе го туркаат другиот кон големината. Небото е граница!


Бик и Вага: Тие го сакаат добриот живот Иако со овие два знака управува иста планета, Венера, тие се суштински различни. Бикот е земјен знак, што значи дека наоѓаат удобност во добрата храна, уметност и гранати. Од друга страна, Вагата, како воздушен знак, наоѓа радост во критиката на уметноста направена од Бик. Бикот е претпазлив и Вагата живее во моментот. Двете знаци се природно подготвени за партнерство, сепак нивната природа што им одговара на луѓето може да создаде проблеми по патот. Ако зборуваат помали вознемирувања пред да станат поголеми, тие можат да избегнат пасивно-агресивни расправии. Llе уживаат заедно да купуваат за најновите трендови, да се гнездат за време на викендите, а нивниот сексуален живот ќе биде надвор од топ листите (обожаваат сензуални и пријатни потфати). \ Близнаци и Шкорпија: Тие ја делат истата смисла за хумор За Близнаците е познато дека е супер разговорлив и екстроверт, додека Скорпијата е медитативна и интровертна. Кога овие два знака ќе се соберат, тие наоѓаат утеха во меѓусебното друштво и часови се смеат на истите шеги (затоа што ја делат истата смисла за хумор). Комуникацијата помеѓу овие двајца е клучна, што не е проблем за Близнаците кои можат да поминат часови во разговор со никого – дури и ако тие не се толку претстојни како Шкорпијата. Основата за оваа врска е искреноста. Близнаците се прилично свесни дека нивните трикови со жив орел нема да успеат на Шкорпија, па затоа ќе бидат склони да се засилат и да бидат вистинити со своите емоции. За возврат, Шкорпија ќе биде нивното космичко возење или ќе умре и никогаш нема да ги напушти нивните страни.

Рак и Водолија: Тие наоѓаат утеха во нивното партнерство Спротивностите привлекуваат кога Ракот и Водолијата ќе се обединат. Ракот, кој е сентиментален и нежен знак, ќе се покаже како достоен натпревар со Водолијата, за кого се знае дека е емотивно настрана и испитувачка. Сепак, вториот не може да биде помалку точен за Водолијата, кој е всушност поемпатичен од нивниот астролошки претставник. Главата и срцето се обединуваат кога ќе се поврзат воздушеста Водолија и водениот рак. Заедно, тие се во состојба емотивно да обработат се што ќе им се најде (добро и лошо). Водолијата ќе го извади Ракот од својата лушпа во социјални ситуации и Ракот ќе им овозможи на Водолиите да се чувствуваат згрижени дома. Всушност, тие ќе се врзуваат за стари научно-фантастични филмови, стрипови и ќе уживаат заедно да готват.

Лав и Риби: Тие ги поддржуваат едни со други соништа

Еве спарување што може да создаде заедно долгорочна стабилност. Отпрвин, тие можат да бидат збунети едни од други, бидејќи Лавот е страствен, а Рибите се ладат. Лавот може да почувствува дека Рибите не се втемелени (чувство на кое ќе почнат да му се восхитуваат со текот на времето). Рибите можеби сметаат дека Лавот е (поради недостаток на подобар збор) супер драматичен и дополнителен. Сепак, овој пар може да еволуира и да расте заедно со текот на времето поради нивната оптимистичка и безусловна природа. Не само тоа, туку тие ги почитуваат меѓусебните соништа и ќе сакаат да му помогнат на другиот да постигне креативна величина. И двата чувствителни знаци имаат големо срце и бараат 100% лојалност од својот партнер, затоа тие ќе најдат утеха едни во други прегратки. \

Девица и Стрелец: Тие сакаат заедно да го спасат светот

Сега, ова е пар кој никогаш нема да се смета за досаден за надворешниот свет. Сè додека тие си даваат едни на други слобода да растат, ова спарување е слем забивање. Девицата и Стрелецот често се во движење, отскокнувајќи од проект на проект и преземале многу активности одеднаш. Comfortе најдат утеха во смеењето на работите преку меѓусебно саркастично однесување и мрачен хумор. Кога Девицата и Стрелецот ќе се сретнат, тие веднаш се впуштаат во пенлив џагор. Девицата ја привлекува способноста на Саг да гледа на посветлата страна на животот. И, Саг го привлекува умот на Девицата. Двајцата ќе се обединат околу хуманитарни проекти и глобален активизам. Тие ќе сакаат заедно да го променат универзумот, преку нивниот идеалистички став.

Напиши коментар